Patronaty archiwalne

Patronujemy i zapraszamy:


Nowy patronat książkowy, we współpracy z Zysk i Ska:
Pradawna istota, która znalazła przejście do naszego świata.
Arcydzieło literatury, które stanowi klucz do bram piekła.
Zrozpaczony ojciec, który dotrze do dna otchłani, by wyrwać swoje dziecko z rąk bestii.

David Ullman jest światowym autorytetem w dziedzinach mitologii i wierzeń religijnych, ekspertem od literackich demonów. Nie żeby wierzył w ich istnienie – traktuje je jako fikcję. Szybko przekona się, że musi zweryfikować swoje poglądy…

Pewnego dnia odwiedza go w gabinecie na uniwersytecie tajemnicza kobieta i składa propozycję nie do odrzucenia. Profesor ma zbadać pewne „zjawisko” w Wenecji. Korzystając z okazji, by uciec od codziennych problemów, Ullman decyduje się wyjechać. Zabiera ze sobą córkę Tess. Do domu wrócił jednak sam…

Wszystko poszło źle. Najpierw seans z mężczyzną, który przemawiał do niego głosem dawno zmarłego ojca. Potem zaginięcie Tess. Prawie wszystko wskazuje na to, że jego córka nie żyje. Widział ją przecież na dachu, gdy robiła krok ku pewnej śmierci w otchłani wód Canal Grande. Ostatnie słowa, które od niej usłyszał, napędzają go jednak nadzieją: „Znajdź mnie…”. Ale żeby ją odzyskać, musi dotrzeć do… Nienazwanego. Uwierzyć, że demon istnieje i zmierzyć się z siłą, której nie ogarniają ludzkie umysły. W tej mrocznej wyprawie świat staje się księgą pełną znaczeń i ukrytych symboli, które tylko David może odczytać. Tylko on może poznać imię bestii.

Zdjęcie: Nowy patronat książkowy, we współpracy z Zysk i Ska: Pradawna istota, która znalazła przejście do naszego świata.  Arcydzieło literatury, które stanowi klucz do bram piekła.  Zrozpaczony ojciec, który dotrze do dna otchłani, by wyrwać swoje dziecko z rąk bestii.  David Ullman jest światowym autorytetem w dziedzinach mitologii i wierzeń religijnych, ekspertem od literackich demonów. Nie żeby wierzył w ich istnienie – traktuje je jako fikcję. Szybko przekona się, że musi zweryfikować swoje poglądy...  Pewnego dnia odwiedza go w gabinecie na uniwersytecie tajemnicza kobieta i składa propozycję nie do odrzucenia. Profesor ma zbadać pewne „zjawisko” w Wenecji. Korzystając z okazji, by uciec od codziennych problemów, Ullman decyduje się wyjechać. Zabiera ze sobą córkę Tess. Do domu wrócił jednak sam...  Wszystko poszło źle. Najpierw seans z mężczyzną, który przemawiał do niego głosem dawno zmarłego ojca. Potem zaginięcie Tess. Prawie wszystko wskazuje na to, że jego córka nie żyje. Widział ją przecież na dachu, gdy robiła krok ku pewnej śmierci w otchłani wód Canal Grande. Ostatnie słowa, które od niej usłyszał, napędzają go jednak nadzieją: „Znajdź mnie...”. Ale żeby ją odzyskać, musi dotrzeć do... Nienazwanego. Uwierzyć, że demon istnieje i zmierzyć się z siłą, której nie ogarniają ludzkie umysły. W tej mrocznej wyprawie świat staje się księgą pełną znaczeń i ukrytych symboli, które tylko David może odczytać. Tylko on może poznać imię bestii.


Patronujemy:

W dniach 18-20 lipca 2014 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Wojsławicach IX Dni Jakuba Wędrowycza.
Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, Honorowego Obywatela Wojsławic. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater.
W tym roku spodziewamy się uczestnictwa około 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją kilku literatów, w tym wspomniany Andrzej Pilipiuk.
Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.
Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej stojącej na wysokim poziomie, poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących.

Tegoroczną edycję Dni Jakuba Wędrowycza, którym patronujemy, odwiedzi sam autor, twórca postaci amatora-egzorcysty – Andrzej Pilipiuk.
Będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z jego udziałem, posłuchać prelekcji autora na ciekawy temat (szczegóły podamy później), jak również porozmawiać z nim w tzw. kuluarach, również przy napojach rozwiązujących język i rozweselających, przynajmniej niektórych
Ponadto w trakcie imprezy będzie można zakupić dodruk albumu o Wojsławicach autorstwa Andrzeja Pilipiuka – najobszerniejszej i najnowszej, niezwykle interesującej monografii o gminie Wojsławice.

Na tego rocznym „DJW” nie zabraknie również starzyzny – nutki grozy w naszym spotkaniu. Miło nam poinformować, że tegoroczne Dni Jakuba Wędrowycza odwiedzi Stefan Darda – autor utrzymanych w estetyce grozy powieści osadzonych w naszym regionie. Zapraszamy na spotkanie z nim i jego historiami!

ORGANIZATOR

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” jest organizacją pozarządową, działającą od 1981 roku (od 2000 r. w formie stowarzyszenia). Od zeszłego roku posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP). Zajmuje się szeroko pojętą działalnością kulturalną i edukacyjną, w szczególności związaną z fantastyką w różnych jej przejawach (literatura, film, teatr, sztuka, gry). Działalność organizacji obejmuje szereg różnorodnych inicjatyw: spotkania autorskie, prelekcje, panele, prezentacje, pokazy, premiery, prowadzenie biblioteki oraz portalu informacyjnego. Ważną część aktywności stowarzyszenia stanowi organizowanie kilkudniowych ogólnopolskich festiwali. Jednym z nich są Dni Jakuba Wędrowycza. Więcej informacji o organizacji można znaleźć na stronie internetowej: www.cytadelasyriusza.org.


Radek Lewandowski: Yggdrasil. Exodus

drugi tom sagi

powieść fantastyczna, sf

ISBN: 978-83-7949-099-8 (pdf), 978-83-7949-100-1 (epub), 978-83-7949-101-8 (mobi)

liczba stron: 259

cena: 14,90

Wdawnictwo: RW2010

Jak będzie wyglądał nasz wszechświat za setki lat? A jak mógł wyglądać tysiące lat temu? Autor, próbując odpowiedzieć na te pytania, w fascynujący, pełen rozmachu sposób łączy naukę z mitologią, a historię z fantastyką. Losy bogów, istot bogom podobnych, sztucznej inteligencji, zbiorowej świadomości oraz ludzi z różnych rzeczywistości przeplatają się i wpływają na siebie. Towarzyszą im walka, podstęp i niecodzienne sojusze, odwieczna nienawiść, zawsze żywa miłość i nadzieja,która pozwala przetrwać, choć wszechświat wokół się rozpada.

Akcja sagi Yggdrasil toczy się zarówno w okresie ziemskiego paleolitu, wśród mamutów, tygrysów szablozębych i neandertalczyków, jak i w odległej przyszłości, w której ludzkość staje do nierównej walki z wrogiem, zdającym się przewyższać ją pod każdym względem. Wola przetrwania jest jednak potężną i zaskakującą bronią, a ludzkość przyparta do muru staje się groźnym i nieobliczalnym przeciwnikiem.

W drugim tomie sagi pod tytułem Exodus śledzimy dalsze losy Eryka Eryksona, syna konunga szwedzkiego Eryka Zwycięskiego i słowiańskiej Świętosławy, w którego życie wmieszali się naukowcy z trzydziestego stulecia: co gorsza efekt ich eksperymentu wymknął się spod kontroli twórców. Po bitwie z dzikimi w Dolinie walka wikińskiego księcia trwa dalej – młody wojownik musi stawić czoła przysłanej z mroków kosmosu przedwiecznej sztucznej inteligencji. To karkołomne zadanie będzie ledwie początkiem drogi ludzkości, a jej kolejnymi etapami są kosmiczne bitwy, zniszczone galaktyki i… niespodziewani sojusznicy. Dzięki tym ostatnim szanse na przetrwanie wzrosną, ale tylko odrobinę.

Nota o Autorze:

Radosław Lewandowski urodzony w Płocku w 1968 roku.

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Korpusu Służby Cywilnej, niedoszły kucharz na okrętach Polskiej Floty Handlowej, prawie kwatermistrz Wojska Polskiego.

Pierwsza powieść zatytułowana „Yggdrasil. Struny czasu” ukazała się drukiem w 2013 roku, a rok później wysiłkiem autora i Oficyny wydawniczej RW2010 światło dzienne ujrzało poprawione wznowienie Strun i druga część cyklu: Exodus.

Autor w swojej twórczości łączy wiele motywów literatury fantastycznej, począwszy od podróży w czasie, poprzez historię alternatywną, na space operze kończąc. Czytelnik znajdzie w książkach Lewandowskiego nie tylko czystą sf, ale również solidnie ugruntowaną wiedzę historyczną.

okladka exodus 500x708


Wrocławskie Dni Fantastyki

Centrum Kultury Zamek po raz dziesiąty zaprasza na wspólny lot poza granicę wyobraźni. Jubileuszowa edycja Dni Fantastyki odbędzie się w dniach 27 – 29 czerwca. Konwent uświetni plejada znanych pisarzy – Andrzej Sapkowski, Łukasz Orbitowski, Licia Troisi i wiele innych postaci tworzących współczesną fantastykę.

Dni Fantastyki po raz kolejny przecierają nowe szlaki. W tym roku konwent utrzymany jest w stylistyce steam i cyberpunk. Steampunk to nurt fantastyki odwołujący się do samych korzeni gatunku, czyli XIX-wiecznej powieści naukowej i XVIII-wiecznego gotyckiego horroru. Jest boczną gałęzią cyberpunka, w którym wizje świata otaczającego bohaterów oparte są na elektronice. Natomiast steampunkowa rzeczywistość pełna jest napędzanych parą cyborgów, kół zębatych, przekładni czy sterowców. Związana z tym nurtem moda wykorzystuje stroje rodem z wiktoriańskiej Anglii przyozdobione zębatkami, zaworami, tłokami – tworząc niesamowitą mieszankę. Podczas tegorocznych Dni Fantastyki będzie można podziwiać uczestników w takich właśnie niesamowitych kreacjach.

Jubileuszowa edycja DeeFów będzie jeszcze bardziej zróżnicowana dzięki fanom nieco innego stylu związanego z serialem bijącym ostatnio rekordy oglądalności. W Zamku zostanie zorganizowany ogólnopolski zlot fanów serialu „Gra o tron” oraz sagi „Pieśń lodu i ognia” G. R. R. Martina. W programie pojawi się z blok poświęcony serialowi.
Gościem specjalnym X Dni Fantastyki będzie Andrzej Sapkowski, najpopularniejszy polski pisarz tworzący fantastykę, twórca jednego z naszych najlepszych produktów eksportowych – postaci wiedźmina Geralta. Potwierdzono też obecność między innymi Marzeny Sowy, Lici Troisi, Łukasza Orbitowskiego, Jacka Piekary i wielu innych pisarzy, twórców komiksów, gier czy naukowców.

Sporo atrakcji przygotują również ludzie, którzy fantastyczne koncepcje potrafią wprowadzić do naszej codzienności. Studenci z TK Games – koła naukowego Politechniki Wrocławskiej zaprezentują Rekawicę Sensoryczną oraz hełm Occulus Rift – urządzenia, za pomocą których myślami będziemy mogli sterować programami w komputerze.

Interesująco zapowiada się również na tegorocznym konwencie blok komiksowy. Gwiazdą będzie Przemysław Truściński, jeden z najbardziej znanych polskich rysowników, uhonorowany m.in. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. W bloku komiksowym będziemy mogli dowiedzieć się też więcej o sztuce ulicy – graffiti czy streetart.

Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników gier. W podziemiach będą odbywały się sesje RPG. Natomiast okolice Zamku i park leśnicki zapełnią się uczestnikami gier fabularnych, LARP-ów.

Już teraz można przygotowywać się do konkursów, utrzymanych w stylistyce steampunkowej. Fani komiksów, posiadający zdolności plastyczne będą mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności w konkursie komiksowym, którego tytuł brzmi – „Miasto i para”. Dla tych, którzy lubią wymyślać fascynujące historie, przeznaczony jest konkurs RPG na najlepszy scenariusz sesji gry fabularnej. Jednym z najbardziej barwnych wydarzeń podczas tegorocznej edycji będzie natomiast konkurs strojów Cosplay 2014. Każda kreacja musi być oczywiście wykonana samodzielnie. Tradycyjnie również odbędzie się konkurs literacki na opowiadanie. W tym roku temat brzmi: „Miłość w odcieniach steampunk”.

Do końca maja można jeszcze kupić karnety w przedsprzedaży. Wraz z karnetami można zarezerwować również karty noclegowe. Do końca kwietnia karnety kosztują 30 zł, do końca maja 35 zł. Bilety można kupić przez stronę internetową – www.dnifantastyki.pl wybierając zakładkę Akredytacja


Kreskon 2014

Czas i miejsce

Kreskon 2014 oczywiście odbywać się będzie w Tomaszowie Lubelskim. W tym roku fantastyka zawita do naszego miasta w drugi weekend sierpnia czyli w dniach 8-10 VIII.

Lokalizacja prawdopodobnie pozostanie bez zmian, czyli znów spotkamy się w Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Kopernika. Informację ze 100% pewnością podamy jednak w przyszłości.

Akredytacja

Akredytacja zostanie otwarta w piątkowe popołudnie około godziny 15.00. Dyżur trwał będzie bez przerwy do godziny 21.00. W drugi dzień imprezy chętni będą mogli zaakredytować się w godzinach 08.00 – 20.00. Ostatniego dnia konwentu akredytacja będzie otwierana tylko z potrzeby przyjęcia uczestnika, dyżur będzie pełniła jedna osoba z obsługi.

Każdy uczestnik otrzyma: identyfikator, informator z programem, opisami prelekcji, informacją o organizatorach, sponsorach itp. Przy wejściu na recepcji każdy z uczestników zostanie poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Dobrze by było, gdybyście mieli ze sobą dowód tożsamości (legitymacja, paszport, dowód osobisty, prawo jazdy itp.).

Osoby nieletnie prosimy o przyniesienie ze sobą formularzy ze zgodą opiekunów. Będą one dostępne na naszej stronie przed konwentem.

Cennik

Wejściówka na cały konwent (trzy dni) – 15zł
Wejściówka dwudniowa (piątek-sobota / sobota-niedziela) – 12zł
Akredytacja na poszczególne dni:
* piątek – 5zł
* sobota – 10zł
* niedziela – 5zł

Zniżki konwentowe:

* jeden punkt programu – 50% zniżki/osoba
* dwa punkty programu – 100% zniżki/osoba
* LARP/sesja RPG trwające minimum 4 godziny – 50% zniżki/osoba
* pokazy/warsztaty – 100% zniżki/grupa
* obsługa: 100% zniżki/osoba
* przebranie: 50% zniżki/osoba
* odległość: powyżej 150 km od Tomaszowa (potwierdzone dowodem tożsamości) – 50% zniżki/osoba!

Zniżki obowiązują tylko przy opłaceniu pełnej akredytacji na 3 dni konwentu!

Nocleg

Na terenie konwentu tradycyjnie zorganizowane będą sale sypialne, tzw. „sleeping roomy”. Ręczymy, że nikomu nie zabraknie miejsca na spoczynek po dniu pełnym konwentowych wrażeń. Jeśli jednak byłoby mało przygotowanych przez nas miejsc to na sypialnie zmienimy również pomieszczenia prelekcyjne.

Uczestnikom planujących spać na terenie konwentu przypominamy o zabraniu niezbędnego sprzętu: karimat, śpiworów, poduszek. Warto też mieć mały niezbędnik konwentowicza czyli: miseczkę i/lub kubek, łyżkę, nóż i papier toaletowy (organizatorzy na pewno dostarczą wystarczającą ilość jednak może się zdarzyć tak że pechowo w kulminacyjnym momencie zabraknie go w waszej kabinie ;)).

Copyright © 2014 by the hell


 

Konferencja Antybohater

Ostatni dzień pary

Pan Snów

Poznań Fantastyczny

Radek Lewandowski, „Yggdrasil. Struny czasu” powieść, wyd.RW 2010

FanCud – Antyk w kulturze i literaturze popularnej (styczeń 2014)konferencja naukowa

Zamczysko (16-17 listopada 2013)Wrocław

Imladris (22-24 listopada 2013)

„Czarna zima” Maciej Kuształ (Wyd. Papierowy Motyl) 2013

„W mocy wichru” cz. II Agnieszka Hałas (wyd. RW2010) 2013

Kto, co i dlaczego nami rządzi, czyli literatura i kultura popularna a władza Ogólnopolska konferencja naukowa, Wrocław 29-30 listopada 2013

„Piąta fala” Rick Yancey (Wydawnictwo Otwarte) 2013

Emma Popik „Wigilia szatana”, RW 2010, 2013

Księga Wampirów”, wydawnictwo Studio Truso, 2013

Muzeum Gier Wideo – projekt

Wykłady z cyklu kultura niewysoka – Koło Naukowe Trickster

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s