„Witajcie w Rosji” i spotkanie z autorem, Dmitrijem Glukhovskym

Właśnie ukazuje się zbiór opowiadań autora bestsellerowego Metra 2033, Dmitrija Glukhovsky’ego. Niebawem, bo już 28 maja, autor odwiedzi Polskę, by promować majową premierę – błyskotliwe, tragikomiczne, utrzymane w konwencji science fiction opowiadania „Witajcie w Rosji”.

Spotkanie z pisarzem odbędzie się w warszawskim salonie Empik przy ul. Marszałkowskiej 116/122 o godzinie 18.00. Oprócz rozmowy o książce Witajcie w Rosji jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu będzie przedstawienie fanom serii Uniwersum Metro 2033 autora pierwszego polskiego tytułu, który już niebawem ukaże się w ramach tego bestsellerowego cyklu. Dmitry Glukhovsky opowie również o swojej nowej powieści science fiction zatytułowanej FUTU.RE, która wkrótce ukaże się w Polsce. Dla czytelników środowe spotkanie będzie świetną okazją posłuchania, co ciekawego o sobie i swoich pisarskich projektach i planach ma do powiedzenia Dmitrij Glukhovsky, zadania nurtujących pytań, a także zdobycia autografu tego utalentowanego rosyjskiego pisarza.

„Witajcie w Rosji” to Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia. Najnowsze dzieło science fiction Glukhovsky’ego; utopia, którą autor kultowego Metra 2033 i twórca Uniwersum Metro 2033 przerywa swoje pięcioletnie milczenie. Ludzkość poznała sekret nieśmiertelności i dąży do stworzenia raju na ziemi, zamieszkiwanego przez wiecznie piękne, zdrowe i doskonałe istoty. Jednak wszystko ma swoją cenę – za życie bez kresu trzeba zapłacić rezygnacją z posiadania potomstwa. Powieść Glukhovsky’ego to nie tylko świetna fantastyka naukowa – to również znakomita rozprawa filozoficzna, stawiająca odważne pytania natury etycznej.

Z książką można zapoznać się bliżej na dedykowanej jej stronie http://www.witajciewrosji.pl

„Witajcie w Rosji” to część międzynarodowego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego i kultowej serii, zapoczątkowanej przez nieschodzące z list bestsellerów „Metro 2033”. Pod szyldem Uniwersum Metro 2033, stosując się do ustalonych przez Glukhovsky’ego reguł, piszą i publikują autorzy z całego świata. Seria cieszy się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem, tytuły do niej należące (obok Glukhovsky’ego – Szymuna Wroczka, Tulia Avoleda, Andrieja Diakowa oraz Surena Cormudiana) należą do najpoczytniejszych powieści literatury postapokaliptycznej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s