Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz” 2014

Dziś rozpoczyna się Łódzki Festiwal Fantastyki KAPITULARZ 2014, utrzymany w w konwencji urban fantasy oraz horroru.

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2014” to impreza w konwencji urban fantasy oraz horroru. Program wydarzenia, jak i większość pobocznych atrakcji będzie skupiać się na tych dwóch gatunkach. Wcześniejsze edycje gościły autorów powieści grozy między innymi Dariusza Domagalskiego, Michała Gacka, Kazimierza Kyrcza Jr czy Dawida Kaina.

Kapitularz jest organizowany przez Fundację „Fantastyczne Inicjatywy” we współpracy ze stowarzyszeniem Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła” oraz wolontariuszy wspierających całą imprezę. Kapitularz odbędzie się w dniach 26-28 września. Będzie to wydarzenie skierowane zarówno do fanów fantastyki, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją z nią przygodę.

Pierwszy, po długiej przerwie, „Kapitularz” odbył się w 2012 roku w Łodzi. Ówczesna edycja Festiwalu zgromadziła ponad 600 osób, i zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników jak i w prasie branżowej oraz niebranżowej (m.in. na polter.pl, HaloŁódź oraz blogach). Druga edycja, przyciągnęła prawie 900 fanów fantastyki i została oceniona jeszcze lepiej niż poprzednia. W 2013 roku przygotowaliśmy jeszcze bogatszy program, między innymi aż trzy nitki bloku RPG, oraz zaprosiliśmy jeszcze więcej znakomitych gości.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom darmowe miejsca noclegowe oraz dostęp do natrysków. Na terenie Festiwalu stale obecna będzie pomoc medyczna i ochrona, oraz zawsze pomocne Igory (gżdacze). „Kapitularz” ma własną walutę konwentową (kapiejki).

Na tegoroczny Festiwal organizatorzy przygotowują ponad 400 godzin programu, w tym prelekcje, sesje rpg, larpy, warsztaty, spotkania autorskie, panele, pokazy oraz konkursy. Będzie też można pograć w gry planszowe, konsolowe, rozegrać turniej bitewniaków, czy po prostu spotkać się z innymi fantastami.

Terminarz i program tegorocznej imprezy znajduje się pod adresem:
http://www.kapitularz.pl/program/bloki-programowe/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s