Zbliża się premiera kolejnych „Kroków w nieznane”

W zbliżającej się wielkimi krokami antologii Kroki w nieznane (t. 10), zapowiedzianej na grudzień przez wydawnictwo Solaris, pojawi się opowiadanie Liu Cixina – autora tłumaczonej obecnie na język angielski trylogii The Three-Body Problem.

Opowiadanie z Chin jest jednym z ważniejszych w najnowszych „Krokach w nieznane”. Między innymi dlatego, że to pierwszy chiński tekst w antologii i sięgamy po, bezapelacyjnie, najważniejszego współczesnego autora z tego kraju. Dotąd jego twórczości była znana właściwie tylko Chińczykom, ale szykuje się inwazja na USA.

Liu Cixin opublikował „The Wandering Earth” w roku 2000. Obecnie to najpopularniejszy chiński pisarz science-fiction w Chinach. Wielokrotnie nagradzany, uwielbiany przez czytelników, którego książki rozchodzą się w nakładach rzędu 400 tys. egzemplarzy. Techniczne wykształcenie autora zapewnia jego utworom wysoki poziom kompetencji naukowej, zaś pomysły pasują idealnie do ambicji Chińczyków jako narodu. Autor skupia się w swoim pisarstwie na przedstawianiu przewodniej roli Państwa Środka w przyszłości. Doskonałym przykładem jego twórczości jest opowiadanie „The Wandering Earth”, zamieszczone w najnowszym tomie „Kroków w nieznane”. Należy zaznaczyć, że ten tytuł należy rozumieć jak najbardziej dosłownie.

Chińczycy bardzo kibicują tłumaczeniu na angielski trylogii “The Three-Body Problem”, największego jak dotąd osiągnięcia pisarza, którą można opisać jako pomieszanie „Gry Endera” z ideami Stephena Hawkinga i Chińską Rewolucją Kulturalną. Podjął się tego trudnego zadania Ken Liu, znany w Polsce z wielu publikacji amerykański autor sf chińskiego pochodzenia, co dobrze wróży temu projektowi. Trylogia napisana jest z nieprawdopodobnym wręcz rozmachem.

Zapraszamy na strony wydawnictwa Solaris:
Więcej o antologii
Seria Kroki w nieznane

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s