Wydawnictwo Literackie zaprasza od 20 listopada do Starego Królestwa Gartha Nixa

Już od 20 listopada w sprzedaży znajdzie się reedycja trylogii Gartha Nixa o Starym Królestwie: Sabriel, Lirael i Abhorsen.

„Sabriel”
Sabriel jest córką Abhorsena – wielkiego maga i nekromanty. Prowadzi spokojne życie nastolatki. Nie ucieknie jednak od przeznaczenia. Musi odnaleźć ojca, któremu grozi niebezpieczeństwo, a jednocześnie przejąć jego obowiązki i pomagać zaklętym duszom zmarłych znaleźć się w Krainie Śmierci. Wraz z przyjaciółmi rozpoczyna podróż na krańce Starego Królestwa.

„Lirael”
Garth Nix odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael – dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami krainy. Przekonaj się jakie więzy łączą Sabriel z Lirael i jak nieświadoma drzemiących w niej mocy dziewczyna może ocalić królestwo od inwazji „żywych trupów”.

„Abhorsen”
Nadszedł czas prawdziwej próby! Orannis został uwolniony z podziemnego więzienia. Tylko Lirael może powstrzymać Niszczyciela Życia… Jeszcze kilka dni temu była jedynie Drugą Asystentką Bibliotekarza. Teraz, prowadzona wizją z Clayr, musi przeszukać Życie i Śmierć, aby znaleźć sposób na pokonanie Niszczyciela, zanim będzie za późno…

Reedycji trylogii Starego Królestwa towarzyszyć będzie premiera prequela pt. Clariel, zaplanowana już na wiosnę 2015 r.

„Clariel”
Akcja powieści rozgrywa się 600 lat przed narodzinami Sabriel, bohaterki oryginalnej trylogii. Tym razem główną bohaterką jest Clariel, młoda dziewczyna, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere. Clariel musi wtedy dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit.
Na szczęście szybko okazuje się, że Clariel posiada wyjątkowe cechy – jest dziedziczką wielkiego Abhorsena, pilnującego, by świat zmarłych nie przenikał do krainy żywych. Posiada również cechę berserku, trudnego do opanowania gniewu, który daje jej jednak nadludzką siłę. Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Celem bohaterki jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu, a nowo poznani przyjaciele mają jej w tym pomóc…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s