Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piskorskim

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza wszystkich miłośników fantastyki na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piskorskim, które odbędzie się w czwartek 11 grudnia 2014 o godz. 18.00 w Lublinie, w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12.br. Wstęp wolny.

z15268070Q,Krzysztof-Piskorski

Krzysztof Piskorski (ur. 5 lipca 1982) – polski pisarz, autor fantastyki, tłumacz i twórca gier fabularnych. Debiutował literacko w 2004 roku, na łamach „Nowej Fantastyki”, a rok wcześniej opublikował grę fabularną Władcy Losu wydaną w serii „Nowej Fali” przez wydawnictwo Portal. Publikował opowiadania w czasopismach „Science Fiction”, „Magazyn Fantastyczny” i „Nowa Fantastyka oraz artykuły w magazynach „Chip”, „Magia i Miecz” oraz „Portal”.

Jego debiutem książkowym jest opublikowana w 2005 powieść „Wygnaniec”, pierwszy tom trylogii, w której stworzył oryginalny świat fantasy inspirowany tradycyjną kulturą Półwyspu Arabskiego. Pochodzący z 2007 zbiór „Poczet Dziwów Miejskich” sięgał z kolei do lokalnego, wrocławskiego kolorytu. Kolejna powieść, dwutomowa „Zadra”, osadzona w okresie wojen napoleońskich, przyniosła Piskorskiemu w roku 2009 nominację do nagrody Zajdla oraz złote wyróżnienie nagrody im. Żuławskiego.

W roku 2009 nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz nagrody im. Jerzego Żuławskiego za pierwszy tom powieści „Zadra”. Na Euroconie 2009 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award. W 2012 ponownie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz nagrody im. Jerzego Żuławskiego, tym razem za powieść „Krawędź czasu”. W roku 2014 za powieść „Cienioryt” otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla oraz Złote Wyróżnienie nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s