Spotkanie autorskie z Robertem M. Wegnerem

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza wszystkich miłośników fantastyki na spotkanie autorskie z Robertem M. Wegnerem, które odbędzie się w piątek 12 grudnia 2014 o godz. 17.00 w Lublinie, w Biblio przy ul. Szaserów 13-15. Wstęp wolny.

DCIM100MEDIA

Robert M. Wegner (pseudonim) – polski pisarz fantasy. Debiutował w 2002 r. opowiadaniem „Ostatni lot Nocnego Kowboja” opublikowanym w 19. numerze miesięcznika „Science Fiction”. Jego debiutem książkowym był wydany w 2009 zbiór „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, którego kontynuacją był wydany w 2010 r. zbiór „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód”. W 2012 r. ukazała się pierwsza powieść osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu pt. „Niebo ze stali”. Wszystkie te książki ukazały się nakładem wydawnictwa Powergraph.

Trzykrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwszy raz otrzymał ją za opowiadanie „Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami” zamieszczone w zbiorze „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe”, a w 2013 r. jako drugi pisarz w historii otrzymał nagrody im. Janusza A. Zajdla w obu kategoriach – dla najlepszego opowiadania za utwór „Jeszcze jeden bohater” oraz najlepszej powieści za „Niebo ze stali”. Dwukrotny laureat Sfinksa – za opowiadanie „Najlepsze, jakie można kupić” zamieszczone w zbiorze „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód”, oraz za powieść „Niebo ze stali”, która została uhonorowana Sfinksem dla najlepszej polskiej powieści 2012 roku. Powieść ta zdobyła również Srebrne Wyróżnienie, przyznane przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Na Euroconie 2014 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s