„Przysięga stali” Douglasa Hulicka

22 stycznia do księgarń trafi Przysięga stali Douglasa Hulicka, kontynuacja cyklu Opowieści o Kamratach, rozpoczętego dobrze przyjętym przez czytelników Honorem złodzieja

Przebojowa kontynuacja Honoru złodzieja.

Przygodowa powieść fantasy na miarę Brenta Weeksa i Scotta Lyncha!

Minęły trzy miesiące, od kiedy Drothe spalił dużą część stolicy imperium Ildrekki i nieoczekiwanie dla samego siebie stał się jednym z najsłynniejszych, rządzących miastem Kamratów. Jako nowy Szary Książę ma nie tylko przyjaciół, ale też niestety coraz większą grupę wrogów, którym nie podoba się jego szybki awans. Lokalni przywódcy wciąż sprawdzają, czy naprawdę zasłużył na swoją reputację, czy tylko uśmiechnęło się do niego szczęście. Mówi się, że krew Księcia jest tak samo czerwona, jak krew zwykłego złodzieja.

Gdy zostaje zamordowany inny Szary Książę i wszystkie znaki wskazują, że to właśnie Drothe trzymał nóż, nasz bohater wie, że za chwilę jego krew może spłynąć ulicami Ildrekki. Dotychczasowi sojusznicy odwracają się do niego plecami, a po mieście krąży coraz więcej mrocznych plotek. Wtedy pojawia się dziwny mężczyzna, który twierdzi, że rozwiąże wszystkie jego kłopoty… w zamian za tą ofertę nie do odrzucenia, oczekuje tylko małej przysługi. Wilk, bo tak każe nazywać się tajemniczy szermierz, zmusza świeżo mianowanego Księcia do podróży w stronę dalekiego Djanu, egzotycznej krainy pełnej magów…

Porywająca, wartka akcja i znakomite postaci, które podbiją wasze serca – to najważniejsze cechy powieści Douglasa Hulicka. Młody autor ani na chwilę nie zwalnia tempa i po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na miano jednego z najlepszych twórców fantasy.

Doug Hulick – absolwent historii na New Mexico State University. Mieszka z rodziną w Minnesocie. Kiedy nie pisze, ćwiczy sztukę walki XVII wiecznymi włoskimi rapierami, uwielbia też gotować, czytać i przesiadywać w kawiarniach. Jest badaczem i znawcą żargonu środowisk przestępczych średniowiecza. Jego pierwsza powieść z cyklu Opowieści o Kamratach to Honor złodzieja, którą pisał niemal dekadę. Przysięga stali to druga cześć cyklu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s