PATRONAT CF: Arkana Fantastyki!

Najnowsze wydarzenie: ARKANA FANTASTYKI: ‘Upgrading’ the Human Entity: Cyberization as a Path to Posthuman Utopia or Digital Annihilation? 27 maja, godzina 17:00, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (ul. Bankowa 11a, Katowice)

Pozostałe spotkania: 19 maja 2015 ARKANA FANTASTYKI: „Twój palec, durniu!”. Terry Pratchett jako antropolog kultury.

Sekcja Badaczy Fantastyki i Gier Fabularnych Koła Naukowego Doktorantów Kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na drugą odsłonę Arkanów Fantastyki. Współorganizatorem i gospodarzem będzie tym razem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Założeniem cyklu jest prezentacja mniej znanych aspektów kultury popularnej wpisujących się w nurt fantastyki, a zarazem przybliżenie najnowszych trendów w refleksji akademickiej nad nimi. W ramach obecnej odsłony zaprezentowane zostaną zjawiska tak zróżnicowane jak kultowy serial o Batmanie z lat sześćdziesiątych, przedstawienia figury smoka w różnych kulturach na przestrzeni wieków, antropologiczne wątki w twórczości Terrego Patchetta i transhumanistyczne reperkusje rozwoju cybernetyki w kontekście prognoz fantastycznonaukowych.
Szczegóły znajdą Państwo na plakacie. Obszerniejsze informacje na temat poszczególnych wydarzeń publikowane będą sukcesywnie na stronie społecznościowej koła https://www.facebook.com/kndk.us.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s