Konkurs literacki „X” z okazji 10-lecia CF!

Z okazji dziesięciolecia istnienia „Creatio Fantastica” ogłaszamy Konkurs Literacki „X” – którego celem będzie wyłonienie najlepszych niepublikowanych wcześniej opowiadań z motywem dziesiątki do całkowicie darmowej i dostępnej w otwartym dostępie antologii! W jury konkursowym zasiądą m. in. Paweł Majka, Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski i Andrzej Sawicki.

Konkurs

Dziesięć Przykazań, system dziesiętny, Dekameron – naszym życiem, kulturą i nauką rządzą dziesiątki. W dziesiątą rocznicę powstania pisma „Creatio Fantastica” sprawdzamy, jak ta liczba współtworzy literaturę fantastyczną. Od pitagorejskiego Tetraktysu, przez dziesiąte stulecie, po walkę z systemem dziesiętnym – prosimy Was o opowiadania w szeroko rozumianym nurcie fantastyki; napisane na dowolny temat, acz zawierające co najmniej jedną dziesiątkę. Oczekujemy matematyki, mistyki, muzyki i militariów, bo przecież nie ma jak rzymska przygoda z dziesiątką legionistów.

Na teksty czekamy do 15 marca 2016. Zwycięzców wyłoni jury, w skład którego wchodzą, między innymi: Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski, Paweł Majka i Andrzej Sawicki. Nagrodzone teksty zostaną opublikowane w antologii konkursowej – dostępnej za darmo i w otwartym dostępie.

Więc zaczynamy. 10, 9…

Więcej informacji nt. konkursu znajduje się na specjalnej podstronie creatiofantastica.com/konkurs.

Reklamy

One response to “Konkurs literacki „X” z okazji 10-lecia CF!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s