Premiera powieści „Szamański Blues” Anety Jadowskiej

Już 15 stycznia odbędzie się premiera nowej powieści Anety Jadowskiej – „Szamański Blues”.

AUTORKA KSIĄŻEK O DORZE WILK W NOWEJ SZAMAŃSKIEJ SERII ZE ŚWIATA THORNU

O KSIĄŻCE

Witkacy miał nadzieję, że jeśli zaliczy kryzys przed czterdziestką, będzie się on objawiał idiotycznie szybkim samochodem i nieprzyzwoicie ślicznymi kobietami. Zamiast tego rozpleniły się magia, duchy i upiory. A gdy tylko zaczął sobie radzić z tą pokręconą rzeczywistością, kryzys wszedł w fazę drugą. W życiu Witkaca pojawia się kobieta z jego przeszłości, która nieoczekiwanie zniknęła szesnaście lat wcześniej. Cała w czerwieni, z bagażem kłopotów i tajemnic.
Nie czas na spacer w deszczu aleją gorzkich wspomnień. Noworodki umierają, duchy się panoszą bardziej niż zwykle i coś złego czai się na Witkaca w ciemności.
Nie czuje się on bohaterem, ale los zdaje się tym zupełnie nie przejmować i rzuca nowe wyzwania.
Gdyby chociaż w zaświatach czekał kontyngent nieprzyzwoicie ślicznych kobiet, a nie rozwścieczeni i agresywni Przedwieczni…

OPRAWA GRAFICZNA
MAGDALENA BABIŃSKA
Ilustratorka

Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki z serii Zgaduj z Czuczu, Xplore Team, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Agnieszki Mielech czy Świetlik w Ciemności Jakuba Ćwieka. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Nie stroni od ilustrowania dla starszych. Fanka serii o Dorze Wilk, autorka licznych fanartów i od Ropuszek – oficjalna ilustratorka twórczości Anety Jadowskiej Prywatnie fanka s-f i komiksów.

O AUTORCE
ANETA JADOWSKA

Nie interesują jej małe wyzwania – skoro już spełnia się dziecięce marzenia o pisaniu powieści, nie ma powodu, by się ograniczać. Tak powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy. Właśnie kończyła heksakologię a już obmyśla kolejne powieści.

Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać.

Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem… Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć.

Reklamy

One response to “Premiera powieści „Szamański Blues” Anety Jadowskiej

  1. Nie będę ukrywać – gdy mowa o najnowszych seriach Anety Jadowskiej, wciąż najmocniej czekam na wrzesień, kiedy ma ukazać się „Dziewczyna w dzielnicy cudów” – pierwsza część nowego cyklu o Nikicie znanej nam już z Thorn universe. To jednak też nie tak, że mogłabym przegapić premierę Witkaca. Tym bardziej, że zapowiadała się powieść urban fantasy w świetnym, trochę mrocznym klimacie noir. Czyli dokładnie to, co tygryski kochają najbardziej. A teraz, po lekturze „Szamańskiego bluesa” jestem zakochana w każdej z przedstawionych postaci trochę bardziej. Przede wszystkim – dostałam od Witkaca to, czego najbardziej szukałam – zawiłą, intrygującą zagadkę, głównego bohatera, który jest detektywem wyjętym niczym z najlepszej powieści noir czy urban fantasy oraz problemy na skalę miastową, a nie światową. Jak to powiedziała Aneta Jadowska, „Witkac to taki typ bohatera, który przy kłopotach na większą skalę, raczej zadzwoni do Dory”. Możecie się śmiać, ale taka zmiana po przebojowej i badassowej Dorze była niczym powiew świeżego powietrza. :))

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s