Premiera słuchowiska „Lśnienie”

SŁUCHOWISKO LŚNIENIE STEPHENA KINGA

Z ADAMEM WORONOWICZEM I AGATĄ KULESZĄ

W ROLACH GŁÓWNYCH

Dzisiaj swoją premierę ma kolejna superprodukcja Audioteki – Lśnienie Stephena Kinga. To pierwszy horror w formie superprodukcji zrealizowany przez polski serwis audiobookowy.
W rolach głównych wystąpili Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Krzysztof Gosztyła, Bernard Lewandowski, Marian Opania oraz Mariusz Bonaszewski. Muzykę skomponował znany muzyk jazzowy Krzysztof Ścierański. Wydawcą słuchowiska jest Prószyński Media.

Okrzyknięte horrorem wszech czasów Lśnienie to powieść o rodzinie, która przyjeżdża do położonego wysoko w górach, odciętego od świata hotelu Panorama, gdzie musi spędzić całą zimę. Jack Torrance, pisarz i alkoholik, stopniowo popada w obłęd, a jego synek Danny, dzięki parapsychologicznym zdolnościom, dowiaduje się o makabrycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Panoramie. – Wejście w tę książkę jest dosyć przerażające. Ma takie momenty, dzięki którym człowiek sobie przypomina, że potwór drzemie w każdym z nas. To jest siła tej książki, że możemy się z niektórymi sytuacjami utożsamiać – przekonuje Agata Kulesza.

To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów mistrza grozy – mówi Maciej Makowski, prezes Prószyński Media, wydawca książek Stephena Kinga. – Jeden z najlepszych współczesnych horrorów, w którym nastrój grozy i napięcia potęgują się z każdą minutą, trafia do czytelników w zupełnie nowej zaskakującej formie słuchowiska. Cieszę się, że wspólnie z tak doświadczonym partnerem w roli producenta wykonawczego udało się nam doprowadzić ten skomplikowany projekt wydawniczy do szczęśliwego (a raczej przerażającego) końca.

Jest to już 19. powieść Stephena Kinga w kolekcji Audioteki i jednocześnie pierwsza wydana w formie superprodukcji. Realizacja angażująca kilkudziesięciu aktorów, z oryginalną muzyką i specjalnymi efektami dźwiękowymi to format wprowadzony w Polsce przez Audiotekę. – Od zawsze chciałem nagrać Lśnienie w formie superprodukcji, ale wiedziałem, że to bardzo ambitny projekt, wymagający ogromnego nakładu pracy. Wstępne prace zaczęliśmy już w marcu 2015 roku i łącznie Lśnienie to ponad 1 000 godzin w studio nagraniowym, nie wliczając wyjazdów terenowych, prac przygotowawczych, komponowania i nagrań muzyki – mówi Marcin Beme, prezes i założyciel Audioteki.

We współpracy z Room Escape  Warszawa ® powstała również gra typu Real Life Escape Game, która polega na rozwiązaniu szeregu zagadek i wydostaniu się ze specjalnie przygotowanego pokoju Piwnica –Podziemia Panoramy. Każdy uczestnik gry, który pojawi się z zakupionym audiobookiem Lśnienie w aplikacji Audioteki, otrzyma dodatkową zagadkę do rozwiązania i szansę wygrania gadżetów z superprodukcji. Pokój zagadek Piwnica-Podziemia Panoramy, w którym będzie można „zmierzyć się” z piwnicą hotelu i gabinetem Jacka zostanie uruchomiony 26 kwietnia w lokalu Room Escape Warszawa ® przy ulicy Śniadeckich 1/15. Więcej o grze można dowiedzieć się na stronie: https://roomescape.pl/pokoj-zagadek-piwnica/.

Superprodukcja Lśnienie jest dostępna w serwisie www.audioteka.pl, a od 2 czerwca 2016 roku będzie także dostępna na nośniku CD w dobrych księgarniach na terenie całego kraju. Więcej informacji i dodatkowe materiały dotyczące superprodukcji znajdują się na stronie www.lsnienie2016.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s