Nowe wydanie Harry’ego Pottera jeszcze w lipcu

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina 20 lipca ukaże się nowa edycja sagi o młodym czarodzieju z okładkami Jonny’ego Duddle’a. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę i tłumacza. Ponadto, po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego – „akta personalne” J.K. Rowling, z których można dowiedzieć się m.in. jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki. Poniżej jedna z okładek reedycji, z innymi można zapoznać się na stronie wydawnictwa.

Na stronie wydawnictwa można także przedpremierowo zamówić wydanie książkowe scenariusza spektaklu „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” w twardej lub miękkiej oprawie. Nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016 r. Premiera książki w polskiej wersji językowej została zaplanowana na 22 października br. Więcej informacji o książce tutaj.

Na początku października ukaże się wyczekiwana część „Harry Potter i Komnata Tajemnic” w wersji ilustrowanej. Autorem ilustracji jest Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Artysta przyznał: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.” Jim Kay docelowo zilustruje wszystkie siedem części sagi, a premiery będą odbywać się co roku w październiku. Poniżej okładka zeszłoroczonego wydania „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”, warto również przeczytać wywiad z autorem.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s