Premiera powieści „Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu” Anny Lange

SQN Imaginatio daje szansę kolejnemu debiutowi. Przypominamy, że na początku roku nakładem oficyny ukazała się powieść Jacka Łukawskiego „Krew i stal”. Teraz przyszedł czas na książkę Anny Lange. Klimatyczny XIX wiek, pełen tajemnic Londyn, potężna magia, charyzmatyczni bohaterowie i odpowiednio skrojona intryga. Tym właśnie uwodzi Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu. Autorka określa książkę fantastyką z elementami kryminału i comedy of manners. Premiera już 17 sierpnia.

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska.

John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów!

Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi…

Annie Lange udało się w wiarygodny sposób oddać realia życia w XIX wiecznym Londynie i podać całość w smacznej, nienatrętnej magicznej oprawie. Ciekawość może też budzić sylwetka autorki. Lange jest doktorem habilitowanym w dziedzinie chemii z licznymi publikacjami naukowymi i popularnonaukowymi na koncie. Osoba mocno stąpająca po ziemi w świecie naukowym znakomicie poradziła sobie z prozą w gatunku fantastyki.

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży na Empik.com:
http://www.empik.com/clovis-lafay-magiczne-akta-scotland-yardu-lange-anna,p1127949313,ksiazka-p

Anna Lange – Pseudonim doktor habilitowanej w dziedzinie chemii zatrudnionej na stanowisku profesora nadzwyczajnego na jednej z warszawskich uczelni wyższych, autorki licznych publikacji na temat widm (molekularnych). Karierę naukową łączy z fascynacją światami fantastycznymi, a także klasyczną powieścią kryminalną i literaturą XIX wieku. Inspirują ją w równej mierze Brandon Sanderson, Lois McMaster Bujold, Jane Austen, P.G. Wodehouse, Agatha Christie i Boris Akunin. Clovis LaFay jest jej debiutem powieściowym.

Wydawca w Polsce:
SQN Imaginatio. Twoja broń w walce z rzeczywistością

Fantastyka kojarzy się z wolnością, niczym nieskrępowaną przestrzenią wyobraźni, swobodą w budowaniu światów i kreowaniu bohaterów. Potrzebuje miejsca, żeby rozwinąć skrzydła. Dlatego uznaliśmy, że fantastyka wydawana pod szyldem SQN zasługuje na własną markę – osobne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, odpocząć i zanurzyć się w świecie fantastyki. W naszym świecie.

Zapraszamy do nas. SQN Imaginatio to najlepsza literatura gatunkowa.

Strona www: http://imaginatio.wsqn.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s