Premiera powieści „Zgnilizna” Siri Pettersen

16 sierpnia ukaże się „Zgnilizna” autorstwa Siri Pettersen. To drugi tom cyklu „Krucze pierścienie”, oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie.

SKANDYNAWSKA FALA OGARNIA FANTASTYKĘ

CYKL TEN MA SZANSĘ STAĆ SIĘ DLA LITERATURY FANTASY TYM, CZYM DLA KRYMINAŁU STAŁY SIĘ KSIĄŻKI LARSSONA, NESBØ I LÄCKBERG.

UWAGA!

Autorka w terminie 17-21 sierpnia będzie gościć w Polsce:

– 17 sierpnia – WARSZAWA

– 18-21 sierpnia – POLCON WROCŁAW

Wyobraź sobie, że zostałeś wygnany do nieznanego świata. Bez tożsamości. Bez rodziny. Bez pieniędzy. I powoli  zaczynasz sobie uświadamiać, kim tak naprawdę jesteś.

Hirka utknęła w umierającym świecie, rozdarta pomiędzy łowcami ludzi, martwo urodzonymi oraz tęsknotą za swoim przyjacielem Rimem. W  wielkomiejskiej rzeczywistości jest łatwym łupem, ale  walka o przetrwanie blednie w obliczu tego, co ma nastąpić, gdy Hirka zdaje sobie sprawę, kim jest.

Zgnilizna to kontynuacja wychwalanego przez krytyków i czytelników Dziecka Odyna, powieść, której stronice zapełniają  zachłanność, lęk przed śmiercią i zemsta.

W przygotowaniu trzeci tom cyklu „Krucze pierścienie” – Evna.

Jest imponująca. Inteligentna. Krytyczna. Krwawa. Pozbawiona wiary w ludzi. Po mistrzowsku pozszywana w jedną całość. Ale przede wszystkim jest piękna. Tak świetnie napisana, że dostałam gęsiej skórki. Zanim dotarłam do sześćdziesiątej strony, trzy razy miałam łzy w oczach.

Czytelniczka z Akershus

SIRI PETTERSEN (ur. 1971), norweska pisarka, projektantka stron internetowych i ilustratorka.  Pochodzi z  Finnsnes, mieszkała też w Trondheim i Oslo, ale w końcu przeprowadziła się do Søgne. Bardzo często można ją spotkać w kawiarni w Kristiansand. W 2002 roku jej komiks Anti-klimaks wygrał konkurs organizowany przez wydawnictwo Bladkompaniet. W 2013 roku opublikowała powieść Dziecko Odyna – pierwszy tom z cyklu „Krucze pierścienie” – która została uhonorowana norweskimi nagrodami FABELPRISEN i SPROING dla debiutujących autorów.  Jej koledzy po piórze twierdzą, że Siri ma niezwykły dar: zdolność sprawiania, by  kreatywne dusze czuły się genialne.

WWW.RAVNERINGENE.NO

WWW.SIRI.NET

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s