Creatio Fantastica na Polconie!

Już w czwartej rozpoczyna się Polcon, który potrwa do poniedziałku 22 sierpnia. Wszystkich odwiedzających zapraszamy na prelekcję naszej redakcyjnej Koleżanki, która już pierwszego dnia opowie o młodzieżowej literaturze fantasy!

Wraz z Aniką Radzka-Nowaczewską zapraszamy na prelekcję Młodzieżowa literatura fantasy – hit czy kit?, która odbędzie się w czwartek 18.08.2016 o godz. 14:00 w sali nr 7 (fantasy).

Czym charakteryzuje się literatura młodzieżowa i dlaczego tak zgrabnie łączy się z gatunkiem fantasy? Czy jest wartościowa, czy ma jedynie walory czysto rozrywkowe i nie warto jej czytać? Jakie książki i dlaczego zaliczyć możemy do hitów, a jakie do kitów? Analiza wybranych utworów literackich pod kątem budowy świata przedstawionego i fabuły, konstrukcji bohaterów oraz systemu wartości. Będę omawiać m.in. serię Dary Anioła i Mroczne Intrygi Cassandry Clare, siedmioksiąg o Harrym Potterze J.K. Rowling, Siódmego syna Orsona S. Carda, cykl Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin, Serafinę R. Hartman i Porwaną pieśniarkę D. Jensen. Zapraszam wszystkich, którym young adult w duszy gra!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s