PATRONAT CF: Premiera „Piątej pory roku” N.K. Jemisin

23 listopada premierę miała „Piąta pora roku” (ang. „The Fifth Season”). To właśnie za tę powieść N.K. Jemisin otrzymała prestiżową nagrodę Hugo. „Piąta pora roku” ukazała się nakładem SQN Imaginatio.

„Piąta pora roku” to przykład fantastyki z wyższej półki, która poza zajmującą fabułą, przekazuje ważne treści, zmusza do refleksji. Jemisin nie boi się wpajać czytelnikowi swojego zdania i ściągać uwagi na konkretne problemy. Jej książka spełnia zatem dwie funkcje: wciąga do doskonale stworzonego świata i pozwala cieszyć się interesującą fabułą, a zarazem uczy, zmusza do myślenia, nie pozwala pozostawać obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Zapewne to właśnie zrównoważenie tych dwóch funkcji skutkowało przyznaniem nagrody Hugo i nominacjami do Nebuli i World Fantasy Awards.

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży na Empik.com:
http://www.empik.com/piata-pora-roku-jemisin-n-k,p1131018364,ksiazka-p

Każda era ma swój kres

Rozpoczął się czas końca.
Rozpoczął się wielką czerwoną wyrwą biegnącą przez środek kontynentu i plującą popiołem.
Rozpoczął się śmiercią syna i porwaniem córki.
Rozpoczął się zdradą i zaognieniem ran.
Oto Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią. I gdzie nie ma litości.

Essun, kobieta z pozoru zwyczajna, za nic ma nadchodzącą zagładę. Jej mąż właśnie jedno z ich dzieci zabił, a drugie uprowadził. Pogrążona w żałobie i rozdarta rozpaczą, przemierza dogorywający świat. Jest zdolna dokonać jeszcze większych zniszczeń, jeśli pomoże jej to odzyskać córkę.

***

Jedna z najbardziej utalentowanych i ekscytujących pisarek fantasy ostatnich lat.

– John Scalzi

Kataklizm, sekrety, magia i zdrada. Mordercze intrygi, zjadacze kamieni i tajemnicze obeliski na niebie. Czytelnicza frajda na każdą porę roku.

– Jakub Małecki

Nie mogłem się oderwać od tej niepokojącej, intrygującej i pełnej niespodzianek książki. To fascynujący powiew świeżości na styku SF i fantasy.

– Michał Hernes, „Nowa Fantastyka”

Jemisin świetnie łączy magię, odrobinę technologii i potężne zagrożenie ze strony sił natury. Oryginalna i intrygująca fantastyka, w której wiele jest niedopowiedzeń, ale i spory rozmach.

– Tymoteusz Wronka, Katedra

N.K. Jemisin – mieszkająca w Nowym Jorku doradczyni do spraw kariery, blogerka polityczna i łakomczuch. Pisze od dziesiątego roku życia, ale jej pierwsze prace nigdy nie zobaczą światła dziennego. Za Piątą porę roku otrzymała nagrodę Hugo. Jej pierwsza powieść została doceniona i nagrodzona przez czytelników magazynu „Locus”, a liczne opowiadania wielokrotnie były nominowane do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki. Zapraszamy na stronę autorki: nkjemisin.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s