PATRONAT CF: Premiera powieści „Frontlines #2: Ewakuacja” Marko Kloosa

Premiera już 3 lutego!

Mamy już Fabryczną Zonę, ze stalkerami w rolach głównych, zatem przyszedł czas na odległe przestrzenie kosmiczne, które kuszą każdego fana science-fiction.
Serię Fabryczna Galaktyka otworzył znakomicie przyjęty
pierwszy tom serii Frontlines „POBÓR”

(…) książka jest dobrym otwarciem nowej serii Fabryki Słów, bo z pewnością zyska sobie wielu fanów nawet wśród czytelników, którzy nie do końca są przekonani do SF. Sam w sumie zaliczam siebie do takiej grupy. Mam nadzieję, że cała Fabryczna Galaktyka będzie rozwijała się równie szybko co Zona, ale też mam nadzieję, że ta druga przez to nie ucierpi. Czekam zatem na dalsze losy Andy’ego i polecam każdemu, kto lubi książki, w których naprawdę dużo się dzieje!

Marek Szwajnoch (Koczmksiazki.pl)

Niniejszy tytuł trochę kojarzy mi się z „Wieczną wojną” Haldemana, trochę z „Żołnierzami kosmosu” Heinleina. Słowem – Kloos czerpie inspiracje z klasyków militarnej SF, jednak nie kopiuje ich na ślepo, nie zapożycza się u nich bez umiaru, a jedynie zdaje się czynić ukłon w ich stronę.

Mariusz „Orzeł” Wojteczek (PARADOKS.net)

Musicie sięgnąć po „Pobór”, aby przenieść się do pełnego wojskowego klimatu świata, który pochłonie was bez reszty. Historia Graysona jest świetnym przykładem na to, że jak chcieć to móc. A czego chce Grayson? Przyszłości. Błyskotliwe tłumaczenie sprawia, że powieść czyta się jednym tchem, pragnąc dowiedzieć się czy mu się udało.

Marta (zukoteka.blox.pl)

Jeżeli lubisz dynamiczną akcję i świetnie odmalowane sceny batalistyczne w lekko futurystycznym szafarzu (…) to jest to książka dla ciebie.

Michał ‚von Trupka’ Gola (polter.pl)

O KSIĄŻCE:

Podobnie jak „Wojna starego człowieka” Johna Scalziego i jej kontynuacje, „Pobór” i „Ewakuacja” to militarne science-fiction najwyższej klasy. Uwaga: silnie uzależnia. —io9.com

Brutalny międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa o ostatnie nadające się do zamieszkania skrawki kosmosu. Polityczne niepokoje, militarystyczna policja, bezpośrednie zagrożenie dla Układu Słonecznego …
Po latach przegrywanej walki na dwa fronty ludzkość znalazła się na skraju zagłady. W równie kiepskim stanie jest podoficer Korpusu Obronnego Wspólnoty Północnoamerykańskiej Andrew Grayson. Marzy o tym, by opuścić kiedyś służbę wraz ze swoja dziewczyną pilotką. Skoro jednak zmagania wojenne pochłaniają całe planety, a warunki na Ziemi stają się coraz gorsze, zastanawia się, czy mają dokąd się udać.
Po wyjściu z życiem z katastrofalnego desantu Grayson ląduje na okręcie lecącym do odległej kolonii i wypchanym malkontentami oraz wichrzycielami. Jego najtrudniejsza bitwa dopiero się rozpoczyna.
Znany z „Poboru” zmęczony żołnierz musi wciąż walczyć, by zapobiec upadkowi swego gatunku. Inaczej będzie świadkiem ostatnich podrygów ludzkości.

MARKO KLOOS  jest powieściopisarzem, dziennikarzem i nieopłacanym służącym dwójki małych dzieci. Ukończył Viable Paradise SF/F Writers’ Workshop.
Pisze przede wszystkim science-fiction i fantasy, ponieważ pasjami uwielbia te gatunki, odkąd mógł sobie wyrobić pierwszą kartę biblioteczną.
Bywał również żołnierzem, służył w wojsku RFN jako młodszy podoficer w 1989 roku. Był też księgarzem, dokerem, robotem z działu obsługi technicznej i administratorem sieci w korporacji.
Urodził się w Niemczech, lecz teraz mieszka z żoną i dwójką dzieci w amerykańskim stanie New Hampshire. Ich kwatera główna, Mroźny Zamek, strzeżona jest przez wędrowną sforę jamników.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s