OkoLica Strachu #5

Piąty numer magazynu OkoLica Strachu ukaże się w połowie marca. Obecnie trwają jeszcze prace nad doborem tekstów, jednak już dzisiaj wiadomo, że w numerze znajdą się:

OPOWIADANIA:
– „I kiedy płomienie” Wojciecha Guni;
– „Mrok, który pochłania” Tomasza Krzywika;
– „Sam przeciw wszystkim” Marka Stelara;
– „Talizman” Kennetha Granta (w tłum. Krzysztofa Azarewicza);
Ponadto, jak w każdym z dotychczasowych numerów, redakcja stawia na publicystykę, która zajmuje blisko połowę 150-stronicowego kwartalnika. W najbliższym numerze znajdą się dwa wywiady i sześć artykułów.

WYWIADY:
– Małgorzata Saramonowicz – autorka powieści grozy i thrillerów psychologicznych „Sanatorium”, „Lustra” i „Siostra”, a także powieści fantasy „Xięgi Nefasa”
– Paco Cabezas – Po raz pierwszy w Polsce opublikujemy wywiad z hiszpańskim reżyserem i scenarzystą Paco Cabezasem, pracującym przy kinowych i telewizyjnych produkcjach, min: Penny DreadfulNeon fleshRageAparecidos czy Mr. Right.

PUBLICYSTYKA:
– „Przerażająca wiara dawnych Słowian” Małgorzaty Saramonowicz i Mikołaja Kołyszki;
– „Muzyka tchnąca grozą” Krzysztofa „Korsarza” Bilińskiego (nowy cykl o inspiracjach literaturą grozy w dorobku zespołów rockowych i metalowych);
– „Sztuczne raje, prawdziwe piekła” Piotra Borowca (nowy cykl o XIX-wiecznych autorach literatury niesamowitej i ich uzależnieniach);
– „Wendigo. W szponach głodu” Olgi Kowalskiej (kontynuacja cyklu poświęconego kanibalizmowi w literaturze i historii);
– „Za drzwiami prosektorium. Ekshumacje” Filipa Szyszki.

 
Autorem okładki do marcowego wydania OLS jest Tomasz Strzałkowski, który zajmuje się grafiką komputerową i tworzy obrazy – mroczne wizje rodem z postapokaliptycznego świata, które min. możecie znaleźć w grze Inner Chains – strzelance w klimatach horroru, która rozgrywa się w przerażającym biomechanicznym świecie. Współtwórca znanych wszystkim gier: PainkillerGears of War i Bulletstorm. Jego prace publikują najznamienitsze światowe czasopisma poświęcone grafice: Creative Magazine3D WORLDGFX3D ARTISTRender OutImagine FXSci-fi Fantasy Art Book. Jego obrazy znalazły się także w albumie BIOMECH ART i Digital World Masters.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s