„Ghost in the Shell” w Kinie Pod Baranami!

Imponujący rozmachem film oparty na kultowej japońskiej mandze science-fiction pod tym samym tytułem, autorstwa Masamune Shirow. W świecie, w którym zaawansowana technologia i elektronika ma swój udział właściwie w każdej dziedzinie ludzkiego życia, bohaterowie Ghost in the shell zmagają się z fundamentalnymi pytaniami. Jaka jest definicja człowieka w świecie, w którym można skopiować ludzki umysł i zastąpić jego ciało materiałem syntetycznym? Czym dokładnie jest tytułowy ghost – ludzka dusza – zamknięta w cybernetycznym ciele? Gdzie leży granica między człowiekiem a maszyną, kiedy różnice między nimi są bardziej filozoficzne niż fizyczne?

Na ekranie Kina Pod Baranami od 31 marca gości najnowsza wersja opowieści o major Motoko Kusanagi ze Scarlett Johansson w roli głównej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami seansów: http://www.kinopodbaranami.pl/film.php?film_id=9118

Zapraszamy również na specjalny pokaz filmu anime GHOST IN THE SHELL w reżyserii Mamoru Oshiiego. Wprowadzenie do filmu wygłosi Jędrzej “Yen” Chojnacki z Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Pokaz odbędzie się 19 kwietnia o godz. 19.00.