Co nowego na ComicConie? / część druga

comiccon_warsaw_baner_ogolny

● Jakub “Dem” Dębski gościem Warsaw Comic Con

Niestandardowy, nieszablonowy i jedyny w swoim rodzaju – Jakub “Dem” Dębski będzie gościem Strefy Komiksu na Warsaw Comic Con. Dem dał się poznać fanom na wiele sposobów: jako scenarzysta, rysownik, youtuber, ale również twórca i aktor reklam reklam jednego z największych producentów sprzętu elektronicznego. Przede wszystkim jednak znany jest z kultowej już serii pasków komiksowych “Duże Ilości Naraz Psów”. Jego komiksy i twórczość są bezczelne i bezkompromisowe, czym zaskarbił sobie rzesze fanów.

● Najsilniejsza postać „Gry o Tron” odwiedzi Warsaw Comic Con!

Sir Gregor Clegane, zwany „The Mountain (Górą)” to charakterystyczny bohater znanego na całym świecie serialu HBO — „Gry o Tron”. W jego rolę wciela się Hafthor Julius Bjornsson, islandzki aktor i strongman.

„Thor” (bo tak brzmi jego pseudonim) urodził się 26 listopada 1988 roku na Islandii. Od najmłodszych lat trenował koszykówkę. Jednak po kilkunastu latach postanowił zmienić dyscyplinę na zawody siłaczy — strongmanów. Mierzy ponad dwa metry i waży 200 kg. Jest sześciokrotnym mistrzem Islandii w kategorii najsilniejszego, w Europie taki tytuł zdobył trzy razy, a na światowych mistrzostwach stał aż pięć razy na podium.

Dzięki połączeniu umiejętności siłowych oraz talentu aktorskiego stał się idealnym kandydatem do roli „Góry” — wcześniej wojownika, a teraz nieumarłego „ochroniarza” królowej Cersei Lannister.

Bjornsson uwielbia kontakt z fanami, dlatego z wielką chęcią przyjął zaproszenie na pierwszy Comic Con w Polsce — Warsaw Comic Con! Podczas wizyty odpowie na wszystkie pytania fanów podczas panelu Q&A oraz rozda autografy i zapozuje do zdjęć. To jego druga wizyta w Polsce. Aktor/strongman na Twitterze ma ponad 820 tys. obserwujących, na FB — 460 tys.

● Ujawniamy szczegółowy harmonogram Warsaw Comic Con!

Do festiwalu zostało już tylko kilkanaście dni! Z ogromną przyjemnością informujemy, że czterodniowy harmonogram paneli dyskusyjnych i warsztatów jest już dostępny na http://www.warsawcomiccon.pl!

Podczas Warsaw Comic Con nie zabraknie ciekawych wykładów dotyczących komiksów, literatury i filmu. Zostaną poruszone zagadnienia, zaczynające się od tych oczywistych po te, które mogą mocno zaskoczyć słuchacza. Do harmonogramu dołączyły również spotkania z autorami książek (Andrzejem Pilipiukiem, Mają Kossakowską czy Katarzyną Majgier). Zostaną przeprowadzone warsztaty pod czujnym okiem znanych rysowników: Kiciputka czy Rafała Szłapy (warsztaty komiksowe dla dzieci).

Nie zabraknie również fantastycznych wykładów z nauki. Tam uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. o stacjach kosmicznych, sztuce czytania wzorów (poprowadzone przez autorkę bloga „Patolodzy na klatce”) czy dowiedzieć się co to znaczy być dawcą szpiku — prezentacja zostanie poprowadzona przez fundację DKMS.

Zostanie również przeprowadzony konkurs na krótką formę komiksową!

W harmonogramie znajdą Państwo również rozpisane wydarzenia jakie będą miały miejsce na scenie, m.in. wywiady z gwiazdami „Gry o Tron”, „Watahy” oraz „Teen Wolfa”, konkurs cosplayowy czy koncert znanego z muzyki do „Wiedźmina” folkowego zespołu „Percival”.

To tylko mała część atrakcji jakie organizuje dla uczestników Warsaw Comic Con. Organizatorzy starali się ułożyć plan tak, by każdy geek czy ciekawy świata znalazł coś dla siebie!

Ogromnym wsparciem dla ułożenia naszego harmonogramu jest ekipa Panteonu (www.panteon.pl) — fandomu, który zajął się częścią komiksową.

Zapraszamy do zapoznania się z rozpiską! Link do harmonogramu: http://warsawcomiccon.pl/harmonogram/

● Jan A.P. Kaczmarek na ComicConie

Pierwszy Comic Con w Polsce zasługuje na niepowtarzalną oprawę. Miło nam poinformować, iż oficjalnego otwarcia imprezy (sobota 3.06, godzina 11:00) dokona Jan A.P. Kaczmarek, Kompozytor, Laureat Oscara®, Twórca i dyrektor Transatlantyk Festival. Nasz gość spotka się z fanami Warsaw Comic Con i poprowadzi specjalne warsztaty, podczas których opowie o roli muzyki w filmie.

Jan A.P. Kaczmarek
Kompozytor, Laureat Oscara®, Twórca i dyrektor Transatlantyk Festival.
Laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”. Nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej jest dzisiaj jednym z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Autor muzyki do kilkudziesięciu filmów, twórca symfonicznych utworów koncertowych, komponował też dla czołowych amerykańskich teatrów. Nagrodzony Drama Desk Award za najlepszą muzykę teatralną roku w Nowym Jorku. Jest członkiem Amerykańskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Twórca i dyrektor Transatlantyk Festival.

 

Reklamy