Premiera „Wilczej godziny” Andriusa Tapinasa | 5 lipca

wilcza-godzina_okladka_full

Wkrótce nakładem SQN Imaginatio ukaże się kolejna powieść czerpiąca garściami z estetyki steampunku. Czytelnik nie zostanie jednak zaproszony do wiktoriańskiego Londynu, zwiedzić mu będzie dane bliższe nam geograficznie, choć nadal delikatnie egzotyczne Wilno początku XX wieku. Wilcza godzina Andriusa Tapinasa to pierwsza litewska powieść steampunkowa. Premiera 5 lipca.

W 1905 roku Wilno należy do Związku Wolnych Miast, obok Tallinu, Krakowa, Pragi i części Konstantynopola. Podczas szczytu państw ma miejsce pozornie nieznaczące morderstwo na starym cmentarzu – które okazuje się częścią skomplikowanej politycznej intrygi.

Alchemicy pilotują podniebne okręty, ciężko pracujący mechanicy dłubią przy skomplikowanych automatach, a głęboko w lochach tajemnicze stowarzyszenia robią, co mogą, by stworzyć… sztuczną inteligencję. Oto steampunk pełną parą!

Do niezwykle barwnych realiów przełomu XIX i XX wieku Tapinas dokłada jeszcze kilka kolorów. W jego powieści spotykają się technika i alchemia, mistyka, magia i wielka polityka. Wyrazista, steampunkowa mozaika, podkreślająca charakter ówczesnej Europy.
Wioletta Myszkowska, Program III Polskiego Radia

Wilno A.D. 1905

Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.

Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!

Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije… WILCZA GODZINA

Andrius Tapinas – Urodził się i mieszka w Wilnie. Pisarz, tłumacz, wykładowca i gwiazdor telewizyjny. Szczęśliwy ojciec i mąż. Uwielbia futbol amerykański i piłkę nożną. Na język litewski przełożył między innymi książki J.R.R. Tolkiena i Terry’ego Pratchetta.

SQN Imaginatio. Twoja broń w walce z rzeczywistością

Reklamy