II Warsaw Comic Con z udziałem gwiazd filmów i seriali już w listopadzie w Ptak Warsaw Expo

Nawet 15 międzynarodowych gwiazd z kultowych filmów i seriali, spotkania ze znanymi autorami książek i komiksów, gry planszowe, karciane i figurkowe oraz mnóstwo superbohaterów na Festiwalu Cosplay – w Warszawie odbędzie się drugi comic con!

Zespół Ptak Warsaw Expo przygotowuje kolejną, wielką imprezę dla wszystkich fanów fantastyki, gier i szeroko rozumianej popkultury. Już w dniach 24-26 listopada 2017 odbędzie się II Warsaw Comic Con. To zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji, która okazała się ogromnym sukcesem. Zorganizowany na początku czerwca, pierwszy w Polsce Comic Con odwiedziło ponad 46 tysięcy osób. Motywem przewodnim wydarzenia był serial HBO „Gra o Tron” i to właśnie aktorzy z tego superpopularnego serialu byli największymi gwiazdami czerwcowej edycji. W warszawskim Nadarzynie pojawili się odtwórcy ról Melisandre, Theona i Góry, czyli Carice van Houten, Alfie Allen i Hafþór Júlíus Björnsson. Kolejnymi gwiazdami imprezy byli: Melisa Ponzio znana z ról w „Teen Wolf: Nastoletnim Wilkołaku” i „The Walking Dead” oraz Nadia Hilker, grająca Lunę w serialu „The 100”, Olga Fonda, czyli Nadia Petrova z „Pamiętników wampirów” oraz RJ Mitte – Walter White Jr. z serialu „Breaking Bad”. Historyczną, pierwszą edycję Warsaw Comic Con otworzył polski laureat Oskara®, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival – Jan A.P. Kaczmarek.

Na listopad organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji. W wydarzeniu dział weźmie około 15 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali (poprzednio było ich 8) z takich produkcji, jak – ponownie: „Gra o Tron”, „Teen Wolf” czy „The 100”, ale także z jednego z najnowszych seriali Netflixa – „Stranger Things”. Organizator nie ujawnia jeszcze żadnych nazwisk ani innych szczegółów wizyty aktorów.

Podczas imprezy nie zabraknie również szeregu atrakcji znanych już z poprzedniej edycji: wielkiej strefy gier karcianych, planszowych i figurkowych, strefy spotkań z polskimi autorami komiksów i książek, a także Festiwalu Cosplayerów czy atrakcji dla najmłodszych, czyli Comic Con-u Kids.

Sprzedaż biletów na wydarzenie prowadzona będzie w kasach oraz w internecie. Szczegóły i najnowsze informacje o imprezie na stronie: warsawcomiccon.pl oraz na Facebooku. Impreza odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, do którego z centrum stolicy dojedziemy samochodem nawet w 15 minut. Dodatkowo, z myślą o niezmotoryzowanych przez wszystkie trzy dni z warszawskich dworców: Centralnego i Zachodniego kursować będą bezpłatne autobusy.

Równocześnie organizator ogłosił już datę kolejnej, wiosennej edycji Warsaw Comic Con. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 i będą jej towarzyszyć Targi Gier Komputerowych Good Game.

Reklamy