Wznowienie powieści „Dwie karty” Agnieszki Hałas

Dwie karty minimalkaDwunastego września trafią do księgarń Dwie karty Agnieszki Hałas. Jest to pierwszy tom cyklu Teatr węży. Czytamy w zapowiedzi:

 

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników…

W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami, który pamięta jedynie urywki ze swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców, ifrytów i homunkulusów, żebraków i przestępców stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty.

Dwie karty – powieść mroczna, intrygująca, pełna plastycznych szczegółów obyczajowych, z pełnokrwistymi postaciami tworzącymi żywą, przemawiającą do wyobraźni społeczność – otwierają cykl dark fantasy Teatr węży.

Agnieszka Hałas (ur. 1980) – doktor nauk biologicznych, obecnie tłumaczka i autorka fantasy. Kocha góry i koty. Od 1996 r. należy do Lubelskiego Klubu Fantastyki „Syriusz”, jest redaktorką portalu Esensja. Oprócz cyklu Teatr węży opublikowała m.in. zbiory opowiadań Między otchłanią a morzem i Po stronie mroku oraz baśniową opowieść Olga i osty.

A tak o książce Agnieszki Hałas piszą gwiazdy polskiej fantastyki:

„A że powieść ta jest początkiem większej całości – tym lepiej dla czytelników, którzy jak ja lubią opowieści zarazem posępne i fascynujące, napisane z wielką wyobraźnią i subtelnym wyczuciem emocji”.

Anna Kańtoch,
pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

„Gdyby ktoś zapytał mnie o dobre polskie cykle fantasy, zaraz po «Wiedźminie» Sapkowskiego na myśl przychodzi mi «Teatr węży» Agnieszki Hałas. Autorce udało się stworzyć niezwykle pełnowymiarowy i oryginalny świat, a styl i rozmach jej opowieści może konkurować z najlepszymi dokonaniami gatunku”.

Robert J. Szmidt,
autor bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”, powieści „Szczury Wrocławia” i książek z uniwersum „Metro 2033”

„Keare przypomina innego antybohatera fantasy, archetyp mrocznego herosa, Kane’a Nieśmiertelnego. (…) Jednocześnie przypomina Harry’ego Angela – nosi w sobie sekret, którego próby rozwiązania zaczynają doprowadzać go do szaleństwa i spychać z umownego moralnego urwiska”.

Bartek Biedrzycki,
autor trylogii postapo „Kompleks 7215”, „Stacja: Nowy Świat” i „Dworzec Śródmieście”

„Powieść Agnieszki Hałas przenosi nas do niezwykłego, bogatego i starannie skonstruowanego świata. Pozwala zanurzyć się w przesyconej magią rzeczywistości. Uwagę czytelnika zwraca lekkość pióra, potoczystość narracji oraz perfekcja warsztatowa młodej autorki”.

Andrzej Pilipiuk,
autor bestsellerowego cyklu o Jakubie Wędrowyczu, dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla

„Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim”.

Robert M. Wegner,
pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Przypominamy, że już tylko dzisiaj – do godziny 15:00 – czekamy na odpowiedzi na pytanie konkursowe. Do wygrania są trzy komplety: książka Agnieszki Hałas i koszulka! Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj.

Reklamy