PATRONAT CF: Premiera powieści „Sługa Korony” Briana McClellana

McCLELLAN_SlugaKorony_2D-malaJuż trzynastego września odbędzie się premiera książki Sługa korony, której autorem jest Brian McClellan. Tytuł ten łączy w zbiór dziewięć opowieści, których akcja osadzona jest w świecie Magów Prochowych. Czytelnicy znajdą w nich intrygi polityczne, zagadki kryminalne, wejdą na ulice Adopestu oraz podtopią się w bagnach Fatrasty.

Czytamy w recenzji zamieszczonej na stronie Kulturatka.pl:

Jest to z pewnością fascynujący świat, który – paradoksalnie – jest bardzo ludzki: wszak przedstawione w książce krwawe przewroty, żądza władzy i namiętności przewijają się od pokoleń przez historię ludzkości. McClellan stworzył więc historię, która jest wielowątkowa, wartka i zaskakująca – a co najważniejsze – wciąga!

Brian McClellan mieszka w Cleveland, Ohio z żoną, dwoma psami i kotem. Posiada też od 6000 do 60 000 pszczół miodnych (w zależności od pory roku). Jest zapalonym graczem gier wideo i czytelnikiem epickich powieści historycznych. Zachęcony do pisania przez rodziców, zaczął od opowiadań i nowel jako starszy nastolatek. Po pierwszych sukcesach zapisał się na kurs kreatywnego pisania na Uniwersytecie Brighama Younga. To tu poznał Brandona Sandersona, który wspomógł wysiłki Briana w spisywaniu znaków, jak dziś uważa, bardziej, niż powinien. W listopadzie 2011 Obietnica krwi i dwa sequele zostały sprzedane na aukcji w Orbit Books. Od tego momentu zaczęła się międzynarodowa kariera McClellana i rosnące grono zachwyconych czytelników.

Reklamy