Klimat rodem z „Outlandera” w Krakowie

photo-long-onas2Szkocja słynie z Highlands, dobrej whisky, kraty i barwnego folkloru. Jednak niewiele osób wie, że także w Krakowie można poczuć ten klimat. A to wszystko za sprawą grupy Comhlan organizującej wydarzenia, których tematyka oscyluje wokół kultury szkockiej i irlandzkiej.

Tym razem Comhlan zaprasza na jesienną edycję roztańczonej herbatki. W najbliższą niedzielę uczestnicy spotkania będą mogli nie tylko wczuć się w rolę lads i lasses, ale także nauczyć kilku prostych tańców (jak chociażby ten).

Czytamy na stronie wydarzenia:

Będzie to połączenie nauki grupowych tańców szkockich i irlandzkich dla początkujących i zaawansowanych z potańcówką przy dobrej herbatce i popołudniowym podwieczorku.

Zapewniamy herbatę i napoje bezalkoholowe; mile widziane będą domowe wypieki od gości, kanapki i inne podwieczorkowe specjały.

Dress code: mile widziany strój wizytowy np.sukienki koktajlowe i tea length, bluzki i spódniczki, a dla panow koszule, kilty, spodnie z materialu etc. Do tańca polecamy też baletki zwykłe lub irlandzkie/szkockie, ew. balerinki i buty do garnituru.

Comhlan to zespół tańca irlandzkiego i szkockiego z siedzibą w Krakowie. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie.

Reklamy