Fragment „Labiryntu duchów” C. R. Zafóna

1472482557_960788_1472482630_noticia_normalW październiku odbędzie się premiera czwartego tomu poświęconego magicznemu miejscu zwanemu Cmentarzem Zapomnianych Książek. Labirynt duchów, bo właśnie o tej książce mowa, to kolejne dzieło hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna, doskonale łączącego elementy thrilleru, romansu i realizu magicznego w europejskim ujęciu.

Czytamy na stronie Wydawnictwa Muza:

Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco.

Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja, wraz z przydzielonym do tego dochodzenia, kapitanem policji ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii „Labirynt duchów”. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha.

Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału.

„Labirynt duchów” to jednocześnie hołd dla świata książek, sztuki snucia opowieści i magicznych powiązań między literaturą a życiem.

Na portalu Booklips.pl możecie przeczytać udostępniony przedpremierowo fragment Labiryntu duchów! Już teraz możecie również zamówić książkę.

Reklamy