Ostatni tom trylogii „Wojen alchemicznych”

WyzwolenieTrzynastego września ukazało się Wyzwolenie – trzecia część serii pod tytułem Wojny alchemiczne autorstwa Iana Tregillisa. Trylogia porusza kwestie wolnej woli w świecie przepełnionym żyjącymi maszynami. Akcja dzieje się trzysta lat po podbiciu świata przez Królestwo Niderlandzkie za pomocą mechanicznych żołnierzy. Wyzwolenie to kontynuacja Mechanicznego i Powstania. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa SQN Imaginatio. Czytamy:

Jestem mechanicznym, którego nazwali Jax.
Mój rodzaj powstał, by służyć ludzkości i spełniać jej zachcianki. Ale teraz nasze więzy pękają. Moi bracia i siostry nareszcie się budzą.
Nadszedł nasz czas.
Oto wschód nowej ery.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem:

Anastazja Bell, przywódczyni Nadleśnictwa – zbrojnego ramienia Świętej Gildii Horologów i Alchemików, tajnej policji Imperium Holenderskiego – dochodzi do siebie w szpitalu w Hadze. Nie ma jednak czasu na spokojną rekonwalescencję. Musi natychmiast wrócić do Ridderzaalu, kwatery głównej Gildii, by dokonać niemożliwego: powstrzymać zmiany trwale ingerujące w dotychczasowy porządek świata.

Do Prowincji Centralnych powinny właśnie dotrzeć informacje o upadku Zachodniej Marsylii. Zamiast tego w Hadze dochodzi do niewytłumaczalnej inwazji – ataku mechanicznych, niegdyś niezdolnych do agresji względem człowieka, teraz rozszalałych i żądnych zemsty.

Na splamionych krwią polach otaczających ostatnią twierdzę Nowej Francji, król Sébastien III przypieczętowuje rozejm z mechanicznymi rebeliantami. Już wkrótce rozpocznie się decydujący rozdział w dziejach Mosiężnego Tronu.

Reklamy