Kolejna powieść mistrza grozy

śpiące królewnyMamy przyjemność poinformować o nowej książce mistrza grozy. Dwudziestego czwartego października odbędzie się premiera książki Śpiące królewny autorstwa Stephena Kinga oraz jego młodszego syna, Owena Kinga. Zostanie ona wydana nakładem wydawnictwa Pruszyński i s-ka.

Stephen King jest znanym autorem powieści grozy, którego książki są sukcesywnie ekranizowane. Obecnie w kinach można zobaczyć najnowszą wersję To z 1986 roku. Jego syn jest debiutującym pisarzem, którego zbiór opowiadań był jedną z najlepiej sprzedających się książek w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem najnowszego dzieła literackiego dwóch pokoleń:

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść Śpiące królewny to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.

Reklamy