Gratka dla fanów „Outlandera”

Alexandra-Bracken-PassengerJedenastego października ukaże się powieść Pasażerka autorstwa Alexandry Bracken, amerykańskiej pisarki bestsellerów z listy New York Timesa. Nie zabraknie w niej romansu, przygód, a także podróży w czasie. Książka zostanie wydana nakładem wydawnictwa SQN.

Zarysowana w opisie fabuła Pasażera przypomina kanwę powieści Diany Gabaldon opowiadających o ponadczasowej miłości pochodzącej z dwudziestego wieku Angielki i urodzonego w osiemnastym stuleciu Szkota. Być może taki właśnie był cel: by na fali stale rosnącego zainteresowania Outlanderem (ponieważ tak właśnie brzmi tytuł serialu opierającego się na motywach powieści Gabaldon) stworzyć odpowiednik miłosnej historii, jednak już w kategorii young adult.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem książki:

Współczesna nastolatka i XVIII-wieczny pirat w szalonym wyścigu z czasem przez kontynenty i epoki

Etta Spencer, cudowne dziecko skrzypiec, pewnej nocy traci wszystko, co znała i kochała. W jednej chwili z bezpiecznego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do miejsca oddalonego o wiele mil i… lat. Trafia do 1776 roku, a jej los zależy od Nicholasa Cartera, młodego korsarza związanego kontraktem z potężną rodziną Ironwoodów.

Jedynie Etta może odzyskać pewien tajemniczy przedmiot o niewysłowionej wartości. Jeśli jej się powiedzie, zostanie odesłana do XXI wieku. Ona i Nicholas wyruszają w niebezpieczną podróż po egzotycznych miejscach i w poprzek czasu. Im bardziej zbliżają się do prawdy, tym większego tempa nabiera śmiertelna gra Ironwoodów. Etcie grozi nie tylko rozłąka z Nicholasem, ale i zamknięcie drogi powrotnej do domu… na zawsze.

Reklamy