Ruszają zdjęcia do drugiej części filmu „Avatar”

AvatarNadszedł moment, na który fani Avatara czekali aż osiem lat. W końcu, po pojawieniu się wielu niesprawdzonych informacji i  przesuwanych terminach James Cameron oficjalnie ogłosił, że zdjęcia kontynuacji Avatara ruszają dwudziestego piątego września. O filmie, jak i jego dalszych częściach, które planuje reżyser, na razie niewiele wiadomo. Wiemy jednak, że planowaną datą Avatara 2 jest grudzień 2020 roku, a w obsadzie będzie można zobaczyć Sama Worthingtona, Zoe Saldana, Sigourney Weaver i Stephena Langa.

Pierwsza część serii opowiada o losach byłego komandosa, Jake’a, który zostaje wysłany na planetę o nazwie Pandora w celu zaprzyjaźnienia się z jej mieszkańcami i nakłonienia ich do przesiedlenia, gdyż jego zleceniodawcy pragną drogiego minerału, który znajduje się na terenie Na’vi. Niespodziewanie Jake zaprzyjaźnia się z mieszkańcami planety i zrobi wszystko, aby im pomóc.

Czekamy na kontynuację z zapartym tchem, gdyż pierwsza część była bardzo kasowym filmem, a wielu naukowców analizowało ją ze względu na zawarte w filmie konteksty kulturoznawcze i antropologiczne.

Reklamy