O przygodach słynnego złodziejaszka

disney-aladdinNa fali sukcesu Kopciuszka (z 2015 roku) oraz Pięknej i Bestii (premiera tego filmu odbyła się w marcu tego roku, na łamach „Creatio Fantastica” zamieściliśmy recenzję) producenci z Walt Disney Studios postanowili pójść za ciosem. Już w 2019 roku ukaże się kolejny film pełnometrażowy – tym razem będzie on poświęcony przygodom słynnego złodziejaszka, któremu udało się skraść serce księżniczki.

Aladyn w wersji aktorskiej budzi wielkie emocje u fanów tego typu produkcji. Znamy już coraz więcej informacji na temat obsady filmu. W roli Aladyna wystąpi Mena Massoud, w postać Dżasminy wcieli się znana z Power Rangers Naomi Scott, a głosu słynnemu dżinowi użyczy Will Smith. Z kolei antagonistę – złego czarownika Dżafara – zagra Marwan Kenzari. Twórcom zależało na znalezieniu aktorów o odpowiednim wyglądzie, dlatego też casting do roli tytułowego bohatera przeprowadzono między innymi w Egipcie i Indiach. Reżyserem filmu jest Guy Ritchie. Scenariusz napisał wraz z Johnem Augustem.

Aladynie nie zabraknie także polskiego akcentu, bowiem w jedną z postaci wcieli się znany chociażby z filmu Król Artur: Legenda miecza Kamil Lemieszewski.

Reklamy