Kto ochroni nasz świat?

nadzórPod koniec miesiąca – dokładniej: 27 października – do polskich księgarń trafi kolejna powieść Charliego Fletchera. Tym razem jest ona zatytułowana Nadzór. Ta mroczna historia z pogragnicza fantastyki i science fiction opowiada o styku dwóch światów pilnowanym już tylko przez kilkoro wybranych ludzi… Akcja powieści rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie.

Autorem jest brytyjski pisarz fantastyki, który zadebiutował serią Stoneheart (znanych u nas jako Kamienne serce, Żelazna ręka i Wojna posągów). Za nakład książki odpowiada wydawnictwo Fabryka Słów.

Czytamy w opisie:

Granica między światem zwyczajnym a magicznym jest zaskakująco cienka, a strzeże jej jedynie pięcioro ludzi. Niegdyś Nadzór, tajny związek strażników, liczył setki dzielnych dusz, dziś można ich policzyć na palcach jednej dłoni. W mieście panoszą się okrutni mordercy, magiczne istoty żerują pod osłoną nocy, a wrogowie podchodzą coraz bliżej. Nadzór jest osłabiony i rozdarty. Pewnej nocy pod drzwiami jego siedziby zjawia się opryszek z workiem z niecodzienną zawartością. Wydaje się, że oto pojawiła się szansa na uzupełnienie sił. Jednak wiele wskazuje na to, że pozorne błogosławieństwo jest raczej zmyślną pułapką, która ma doprowadzić Nadzór do ostatecznego i całkowitego upadku.

Poznajcie Nadzór i pamiętajcie – jeśli oni polegną, polegniemy wszyscy.

Reklamy