„Zakon Krańca Świata” powraca

ZakonKrancaSwiata tom1_okładkaMaja Lidia Kossakowska to autorka kultowego już Siewcy wiatru oraz antologii Żarna niebios. Jednak warto dodać, że napisała ona także dwutomowy Zakon Krańca Świata. Wydany w 2005 roku, nadal wzbudza zainteresowanie. To lekka lektura łącząca w sobie lubiane przez pisarkę wątki. Wielbiciele dyptyku zapewne ucieszą się na wieść, iż wydawnictwo Fabryka Słów postanowiło wypuścić na rynek nowe wydanie książki. Pierwszy tom ukaże się już dwudziestego października.

Dla fanów światów postapokaliptycznych, którzy nie czytali Zakonu Krańca Świata, publikujemy opis książki:

Świat, w którym nastąpił koniec świata. A nawet dwanaście różnych końców świata.

Raj, do którego trafili wyznawcy dwunastu religii jest rajem tylko dla nielicznych wybrańców. Reszta może liczyć wyłącznie na siebie. Lars Bergerson jest wędrującym pomiędzy wymiarami Grabieżcą u szczytu sławy i możliwości. Szczęście nieustannie mu sprzyja – aż do spotkania z tajemniczą Miriam. Nagle staje się arcywrogiem wielu potężnych i mściwych osób. Złośliwy los ciągle krzyżuje jego i ich ścieżki.

Ale od tego nie może przecież zależeć przyszłość świata… Może. I zależy. Tak jak i jego ostateczny koniec.

Świat, który odrzuca swą bezwzględnością i fascynuje z ogromną siłą. Długo nie będziecie ani chcieli, ani mogli go opuścić.

Reklamy