Nowa książka czeskiego pisarza SF

fsdMiroslav Žamboch jest czeskim pisarzem fantasy i science fiction. Z wykształcenia fizyk, który postanowił rozpocząć wielką przygodę z literaturą. W Polsce znany jest przede wszystkim za sprawą cyklu o Koniaszu (tutaj możecie przeczytać nasz wywiad z autorem). Przekładem i dystrybucją zajmuje się wydawnictwo Fabryka Słów.

Dwudziestego października odbędzie się premiera najnowszej książki Žambocha. Jest ona zatytułowana Zakuty w stal. Poza sporą dozą akcji (będącej specjalnością pisarza), lekturę umilą nam ilustracje wykonane przez Przemysława Truścińskiego.

O czym opowiada książka? Przekonajcie się:

Maszyny nie powinny zabijać ludzi.

Świat stał się pustynią, skażoną chemicznymi, genetycznymi i radioaktywnymi truciznami. Czterysta lat po zakończeniu wojny globalnej ludzie chcą przywrócić go do stanu poprzedniego. Potrzebują źródeł, surowców i przestrzeni życiowej. Oprócz skażenia przeszkadzają im w tym pogrobowcy Starej Wojny – stopniowo rozpadające się, ale nadal aktywne autonomiczne maszyny bojowe i degradujące się sztuczne inteligencje.

Matyjasz Sanders jest technikiem mechanikiem, jego zadanie to ochrona pozostałych przed atakami niebezpiecznych maszyn. W swojej specjalności należy do najlepszych a na podstawie własnych doświadczeń wierzy, że zbliża się dzień, w którym planeta znów będzie należała do ludzi. Jako mechanik w jednostce zawodowych najemników zapewniających ochronę długodystansowym konwojom handlowym sam może się do tego przyczynić.

Stal nie jest najodporniejszym materiałem…

Reklamy