Kontynuacja „Ognia krzyżowego” Nancy Kress

próba ogniaDwudziestego czwartego października w księgarniach pojawi się kontynuacja Ognia krzyżowego Nancy Kress. Próba Ognia to książka science fiction, która porusza kwestie: odwagi, podróży i osobistego kryzysu. W powieści czytelnik pozna dalsze losy Jake’a Holmana i jego kolonii, a także znajdzie się w środku zaciekłej, galaktycznej wojny. Za nakład odpowiada Dom Wydawniczy REBIS.

 

 

 

 

Ludzkość zaczęła zasiedlać obce światy. Jednak Jake Holman i jego grupa osadników z zaskoczeniem odkryli na planetarnej kolonii nazwanej Zielnikiem świadome obce życie. Szybko znaleźli się w krzyżowym ogniu obejmującej całą galaktykę wojny między dwoma odmiennymi rasami: agresywnymi, wojowniczymi humanoidami zwanymi Zwierzakami oraz pasywnymi, roślinopodobnymi stworzeniami zwanymi Badylami.

W tę nieprzewidywalną walkę włącza się Próba Ognia, okręt z Ziemi, którego wojskowy personel jest gotowy stanąć w obronie kolonii. Czy jednak ci żołnierze rzeczywiście mają tylko szlachetne intencje? Czy militaryzacja Zielnika okaże się naprawdę korzystna dla kolonistów?

Reklamy