„Pamięć, smutek i cierń” w piątym tomie

świat utraconyDwudziestego czwartego października ukaże się piąta część serii Pamięć, smutek i cierń Tada Williamsa. W Sercu Świata Utraconego czytelnik po raz kolejny powraca do krainy Osten Ard i do wydarzeń, które miały miejsce po upadku wieży z książki Wieża Zielonego Anioła część 2. Wcześniejsze tomy: Smoczy tron, Kamień rozstania i Wieża Zielonego Anioła część 1 cieszą się niezwykłą popularnością wśród literatury fantasy. Za nakład odpowiada Dom Wydawniczy REBIS.

 

 

 

Spotkamy tu najlepsze postaci Pamięci, Smutku i Ciernia: szlachetnego księcia Isgrimnura i jego niezłomnego druha Sludiga, oraz nowych, równie frapujących bohaterów – Porta, rycerza z Południa, i Viyekiego, mistrza inżynierii wojennej u Nornów, rasy, z którą wojowali Isgrimnur i Porto.

Obie strony walczą o przetrwanie w niekończącej się spirali intryg, zbrodni i odwiecznej wendety. Tad Williams powraca z doskonałą kontynuacją opowieści, która nie pozwalała czytelnikowi oderwać się od Smoczego tronu, Kamienia rozstania i Wieży Zielonego Anioła. Królestwo Osten Ard nadal żyje i fascynuje – warto je znowu odwiedzić.

Reklamy