Narodziny skrytobójczyni

czerwona siostraDwudziestego piątego października w księgarniach odbędzie się premiera Czerwonej Siostry Marka Lawrence’a. Powieść opowiada losy Nony Grey, która w wieku ośmiu lat trafiła zakrwawiona do klasztoru, w którym młode dziewczynki szkolą się na wojowniczki. Bohaterka by przeżyć musi stać się najsilniejszą skrytobójczynią w historii. O ile uda jej się przeciwstawić przeszłości. Za nakład odpowiada Wydawnictwo MAG.

 

 

 

W klasztorze Słodkiej Łaski młode dziewczęta uczy się odbierania życia. U nielicznych ujawnia się stara krew dająca im talenty rzadko spotykane od czasów, gdy statki plemion przybyły na Abeth. W Słodkiej Łasce doskonali się talenty nowicjuszek, czyniąc z nich śmiertelnie groźne wojowniczki. Potrzeba dziesięciu lat, by nauczyć Czerwoną Siostrę drogi miecza i pięści.

Ale nawet mistrzynie walki i cienia nie w pełni zdawały sobie sprawę, co wpadło w ich ręce, gdy Nona Grey trafiła do ich komnat jako zakrwawione ośmioletnie dziecko, fałszywie oskarżone o morderstwo, a winne znacznie gorszych rzeczy.

Ukradzioną spod szubienicy Nonę ścigają potężni wrogowie, i to nie bez powodu. Choć klasztor zapewnia bezpieczeństwo i izolację, skrywana, gwałtowna przeszłość w końcu ją odnajdzie. W promieniach umierającego słońca padających na słabnące cesarstwo Nona Grey musi zawrzeć pokój ze swymi demonami i stać się niepowstrzymaną skrytobójczynią. Jeśli chce przeżyć.

Reklamy