Zombie znów w księgarniach

Pacjent zeroDziesiątego października w księgarniach pojawiła się książka Jonathana Maberry Pacjent Zero. Tematyka powieści skupia się na walce z rozprzestrzeniającym się wirusem, który zmienia ludzi w zombie oraz na próbie powstrzymania terrorystów, którzy są odpowiedzialni za panującą zarazę. Walką przewodzi policjant, który musi odkryć, komu może ufać, a kto zdradził swoją drużynę. Za nakład odpowiada Wydawnictwo MAG.

 

 

 

Policjant Joe Ledger, mistrz sztuk walki, dawny wojskowy, zdeklarowany brutalny wojownik, jest przerażony. Człowiek, którego zabił przed chwilą, jest tym samym, którego zabił przed tygodniem. Nie spodziewał się zobaczyć go więcej, z pewnością nie żywego, a już na pewno nie jako element procesu rekrutacji do ściśle tajnej rządowej agencji pod nazwą Wojskowy Departament Nauki. Ale Ludzie w departamencie również są przerażeni, gdyż doszły ich wieści o spisku terrorystycznym jak z koszmarnego snu – próbie rozsiania w Ameryce zarazy. Zarazy, która zabija swoje ofiary, a później zmienia je w zombie.

Czasu jest coraz mniej, a Joe udowodnił, że ma umiejętności konieczne, by poprowadzić jeden z ich oddziałów w terenie.
I tak oto rozpoczyna się rozpaczliwa, składająca się z trzech etapów misja – powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, rozbić odpowiedzialną za nią komórkę terrorystów i odkryć, kto z jego własnych ludzi dał się kupić terrorystom.

Reklamy