Nowe przygody Mercedes Thompson

zamęt nocyNa początku przyszłego roku w księgarniach pojawi się ósmy tom przygód Mercedes Thompson od Patricii Briggs. Seria zapoczątkowana powieścią Zew Księżyca cieszy się dużą popularnością wśród literatury fantasy. Zamęt nocy nie jest ostatnim tomem historii tej wojowniczej bohaterki, gdyż aktualnie w Stanach Zjednoczonych został już wydany tom dziesiąty, a według nieoficjalnych źródeł pracuje także nad kolejną, jedenastą częścią. Za nakład serii odpowiada Wydawnictwo Fabryka Słów.

Autorka znana też jest ze swojej mniej popularnej serii Alfa & Omega osadzonej w tym samym świecie. Opowiada ona historię brata Samuela, Charlesa, i jego partnerki, która jest rzadko spotykaną wśród wilkołaków Omegą. W Polsce został wydany pierwszy tom serii pod tytułem Wilczy trop.

A oto opis Zamętu Nocy:

Zwyczajna przeszłość zmienia się w grozę…

Nieoczekiwany telefon okazuje sie początkiem kłopotów. W domu Mercy pojawia się ex żona Adama, która potrzebuje pomocy w ucieczce przed swoim nowym chłopakiem. Prośba, wydawałoby się, przyjacielska ma jednak podtekst i jest daleka od dobrych intencji. Christy zrobi wszystko, aby ponownie związać sie z Adamem.

Mercy nie zamierza odejść bez walki. Jednak musi odłożyć swoje kłopoty na bok. Ex chłopak Christy nie jest tylko złym człowiekiem. Pytanie, czy w ogóle jest istotą ludzką. Kiedy ciała zaczynają się piętrzyć, Mercy musi stawić czoło sile zdolnej zburzyć doszczętnie jej świat.

Reklamy