Idąc Schodami samobójców

pudełko z guzikami GawendyDwudziestego drugiego listopada w księgarniach pojawi się nowe opowiadanie Stephena Kinga, które napisał wraz z Richardem Chizmarem. Pudełko z guzikami Gwendy przenosi nas do roku 1974.  Przedstawia ono miasteczko Castle Rock i opisuje losy dziewczynki, która zawsze wybierała najniebezpieczniejszą drogę zwaną Schodami samobójców. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros.

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem książki:

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieci. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy.

Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko! Podejdź tu, pogadamy sobie”. Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas, gdy ten kapelusz zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

Reklamy