Czy R poradzi sobie z nowo zyskaną śmiertelnością?

płonący świat xW księgarniach jest już dostępny drugi tom serii R i Julie. Płonący świat Isaac’a Mariona opowiada dalsze losy R, którego miłość do Julie przemieniła w człowieka. Jednakże szerzona w świecie zombie metamorfoza, nie pozbawiła ludzkości jej problemów. Czy bohaterowie zdołają stanąć do walki z pradawną siłą, która potrafi na nowo ożywić wirusa, który czai się w każdym? Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Replika.

Płonący świat jest kontynuacją bestsellerowej powieści Ciepłe ciała, która w 2013 roku została zekranizowana pod tytułem Wiecznie żywy.

A oto opis najnowszego tomu:

Kochankowie R i Julie zmuszeni są zetknąć się nie tylko ze światem wypełnionym nieumarłymi, ale i z o wiele potężniejszą siłą, która potrafi nieumarłych ożywiać…

Bycie żywym jest ciężkie. Ale bycie ludzkim jest jeszcze cięższe. Od ostatniej metamorfozy, R robi postępy. Uczy się czytać, mówić, a nawet kochać… a ludność populacji nieumarłych daje oznaki „życia”. R potrafi sobie niemal wyobrazić swoją przyszłość z Julie, dziewczyną, która na nowo sprawiła, że jego serce zaczęło bić.

I wtedy na horyzoncie pojawiają się helikoptery. Ktoś ma do wykonania rozkazy. Aby wyciszyć cały ten hałas. Aby przywrócić stare dobre czasy stabilności i spokoju. Pradawna zaraza ma chciwą naturę, a umarli nigdy nie byli wyłącznie jej bronią.

Jak walczyć z wrogiem, który kryje się w każdym? Czy świat kiedykolwiek będzie w stanie się zmienić? R i Julie, wraz z grupą uchodźców, wkraczają w pewne rejony Ameryki, aby poznać odpowiedzi na te pytania. Są jednak odpowiedzi, których R nie chce poznać. Dotyczą przeszłości, starego cienia, wydobywającego się z piwnicy…

Reklamy