„Wojna Czerwonej Królowej” tom drugi

Książe głupcówDwudziestego drugiego listopada do księgarń trafi Klucz kłamcy Marka Lawrence’a. Powieść stanowi drugi tom cyklu Wojna Czerwonej Królowej, który osadzony jest w świecie opisanym przez autora w trylogii Rozbite Imperium.

Najnowsza książka Lawrence’a przedstawia dalsze losy księcia Jalana i jego towarzysza, wikinga Snorriego. Jedyne o czym marzy Jal to powrót do swojego beztroskiego stylu życia, jednakże los ma co do niego odmienne plany. W obliczu wojny, pionkami na szachownicy kieruje Czerwona Królowa, używając swojej najpotężniejszej broni – Milczącej Siostry.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Papierowy Księżyc.

Poniżej przedstawiamy opis powieści:

Po straszliwych przygodach, których o mało nie przypłacili życiem, Książę Jalan Kendeth i wiking Snorri ver Snagason znaleźli się w posiadaniu klucza Lokiego, zdolnego otworzyć każde drzwi, artefaktu poszukiwanego przez najniebezpieczniejsze istoty zamieszkujące Rozbite Imperium, łącznie z Martwym Królem.
Jal pragnie jedynie wrócić do domu, do wina, kobiet i śpiewu, ale Snorri ma zamysł, jak wykorzystać klucz – zamierza odnaleźć drzwi do śmierci, otworzyć je na oścież i sprowadzić z powrotem do świata żywych swoją rodzinę.

Gdy Snorri przygotowuje się na poszukiwania drzwi śmierci, babka Jala, Czerwona Królowa, nie przestaje manipulować królami i pionkami, aby zakończyć grę wedle jej planu…

Reklamy