Historia alternatywna z miłością w tle

e879c565f7aa679f3-jak-zawszeRomans paranormalny cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy między innymi stale rosnąca ilość filmów i książek w tej konwencji. Polscy pisarze również powoli przekonują się do tego wariantu romansu, czego przykładem jest choćby nowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego zatytułowana Jak zawsze. Autor książek sensacyjno-kryminalnych o Teodorze Szackim postanowił spróbować swoich sił w nowej konwencji.

Jak zawsze będzie mieć premierę już jutro. Za nakład odpowiada Wydawnictwo W.A.B.

Zapoznajcie się z opisem powieści:

Bywają małżeństwa zbudowane na przyjaźni, na czułości, na porozumieniu dusz. Związek Grażyny i Ludwika zawsze napędzała namiętność. Dlatego co roku uroczyście świętują rocznicę wieczoru 1963 roku, kiedy pierwszy raz rzucili się na siebie, aby uprawiać seks. To zawsze dzień podsumowań, planów i – coraz bardziej – pożegnań. W dniu, kiedy celebrują okrągłą pięćdziesiątą rocznicę, on jest po osiemdziesiątce, ona tuż przed. Czy coś jeszcze ich czeka?

Smutek jak zawsze zwalczają namiętnością, aby rano ku swojemu zdumieniu obudzić się w swoich młodych ciałach, z powrotem w roku 1963. W Polsce, w której zamiast Pałacu Kultury i Nauki jest wieża przyjaźni polsko-francuskiej, Warszawa jest w ścisłym sojuszu z Paryżem, a Edward Gierek to porywający tłumy opozycyjny polityk. Czy bohaterowie powtórzą swoją miłość? Czy pójdą innymi drogami? Jak wykorzystają swoją wiedzę ludzi z XXI wieku? I jakie ciemne strony kryje w sobie ten świat, pozornie tak lepszy od naszej historii Polski? Jak zawsze to pełna humoru powieść, zabawa w historię alternatywną i ćwiczenie praktyczne z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła”. To opowieść o tym, czy potrafimy wykorzystać drugą szansę i oszukać los. Czy może jesteśmy skazani na „jak zawsze”?

Reklamy