Złote myśli Pratchetta

 

Pratchett_Powaznie.zabawne..nieskonczenie.cytowalneTerry Pratchett był jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej cytowanych pisarzy fantasy. Jego słynny wieloksiąg, którego akcja osadzona została w Świecie Dysku, zjednał sobie rzesze fanów na całym świecie. A wszystko to dzięki niepohamowanej wyobraźni, niepowtarzalnemu humorowi pełnemu absurdów i talentowi autora do dobierania właściwych słów.

Tym razem Prószyński i S-ka wyda przetłumaczony na język polski zbiór Seriously Funny: The Endlessly Quotable Terry Pratchet. W naszym kraju ukaże się on pod tytułem Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne. Premiera tomu odbędzie się czternastego listopada, a więc już w najbliższy wtorek.

Czytamy w opisie:

Miałbym więcej entuzjazmu dla nieszablonowego myślenia, gdyby istniały dowody na jakiekolwiek myślenie, nawet szablonowe. 

Najbardziej cytowany pisarz naszych czasów obdarzony był specyficznym poczuciem humoru, co uczyniło z niego zarówno autora bestsellerów, jak i niewyczerpane źródło mądrości życiowej. Ten zbiór pełen jest jego najzabawniejszych i wartych zapamietania myśli o życiu, wszechświecie i chrapaniu.

Reklamy