Ukazał się nowy tom „Dawcy przysięgi”

23795740_10154896955771536_512675306950717941_nJuż dziś można nabyć trzeci tom Dawcy przysięgi (Oathbringer) Brandona Sandersona. Należy on do serii Archiwum Burzowego Światła. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG i liczy 560 stron.

Z uwagi na objętość powieści, musiała ona zostać podzielona na dwie części. Część druga ukaże się prawdopodobnie w styczniu 2018 roku. Mamy także złą wiadomość dla tych, którzy chcieliby zakupić Dawcę przysięgi w formie ebooka – na jego oficjalną premierę będzie trzeba jeszcze poczekać.

Jakiś czas temu na łamach naszego czasopisma mogliście przeczytać wywiad z amerykańskim pisarzem.

Poniżej opis fabuły nowej książki Sandersona:

W Dawcy Przysięgi, trzecim tomie bestsellerowego Archiwum Burzowego Światła, ludzkość musi stawił czoło nowemu Spustoszeniu i powrotowi Pustkowców – wroga, którego liczebność jest równie wielka, jak pragnienie zemsty.

Alethyjskie armie pod dowództwem Dalinara Kholina odniosły chwilowe zwycięstwo, jednak cena była straszliwa: Parshendi przywołali gwałtowną Wielką Burzę, która teraz niszczy świat, a jej przejście uświadamia niegdyś spokojnym i potulnym parshmenom prawdziwą grozę ich trwającego wiele tysiącleci uwięzienia. Podczas desperackiej misji, by ostrzec rodzinę przed nowym zagrożeniem, Kaladin Burzą Błogosławiony musi pogodzić się ze świadomością, że ich gniew może być całkowicie uzasadniony.

Wysoko w górach pond burzami, w wieży Urithiru, Shallan Davar bada cuda starożytnej twierdzy Świetlistych Rycerzy i odkrywa mroczne tajemnice kryjące się w jej głębinach. Dalinar zaś uświadamia sobie, że jego święta misja zjednoczenia ojczystego Alethkaru miała zbyt ograniczony zasięg. Jeśli wszystkim narodom Rosharu nie uda się zapomnieć o krwawej przeszłości Dalinara, by się zjednoczyć – i o ile samemu Dalinarowi nie uda się stawić czoła tej przeszłości – nawet powrót Świetlistych Rycerzy nie zapobiegnie końcowi cywilizacji.

Reklamy