Powrót do świata Fillory

Na początku przyszłego roku odbędzie się premiera trzeciego wydania cyklu Fillory, na który składają się tytuły: Czarodzieje, Król magii oraz Kraina czarodzieja. We wznowieniu zobaczymy przede wszystkim nową szatę graficzną, nawiązującą ściśle do serialowej ekranizacji książek. Na stronie wydawnictwa można przeczytać fragment Czarodziejów. Tomy (pierwszy, drugi, trzeci) można zamawiać już w przedsprzedaży. Oficjalna premiera będzie siedemastego stycznia. Za nakład odpowiada wydawnictwo Sonia Draga.

Czarodzieje 

Epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd powieściom takich pisarzy jak C. S. Lewis, T. H. White czy J. K. Rowling, Lev Grossman tworzy całkowicie oryginalny świat, w którym dobro i zło nie są czarne i białe, miłość i seks nie są proste i niewinne, a za moc trzeba zapłacić ogromną cenę.

tom 1

Król magii 

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, wraz z przyjaciółmi osiada na stałe w czarodziejskie krainie o nazwie Fillory i zostaje jednym z jej z królów. Pewnego dnia podczas polowania przypadkowo przenosi się z powrotem na Ziemię, a szukając drogi powrotu, odkrywa istnienie ogromnego czarnoksięskiego podziemia, o którego istnieniu nikt wcześniej nie miał pojęcia. Kiedy wraca do Fillory, okazuje się, że nad baśniową krainą zbierają się czarne chmury: ktoś obudził bogów, którzy zamierzają odebrać światu magię.

2770

Kraina czarodzieja 

Quentin Coldwater stracił wszystko. Został wygnany z Fillory, magicznej krainy dziecięcych marzeń, w której niegdyś panował. To, o co dotychczas tak zaciekle walczył, zostało daleko, w miejscu, którego chłopak może już więcej nie odwiedzić. Nie mając nic do stracenia, powraca więc tam, gdzie wszystko się zaczęło – do Uniwersytetu Brakebills. Przeszłość jednak znajduje go wszędzie…

tom 3

Na podstawie trylogii powstał serial The Magicians. Na premierę trzeciego sezonu będziemy musieli poczekać do dziesiątego stycznia.

Reklamy