Premiera duńskiego YA

Okladka_Spektrum_Leonidy (1)Czy mieliście już okazję czytać książkę z gatunku Young Adult rodem z Danii? Jeśli nie, to warto zacząć od powieści, której premiera odbędzie się jutro. Mowa o tytule Leonidy z serii Spektrum autorstwa duńskiej pisarki Nanny Foss. Jest to fenomen wydawniczy – Spektrum cieszy się już bowiem wielką popularnością w Zachodniej Europie, a od jutra będziemy mogli dołączyć do wielbicieli serii.

Leonidy ukażą się nakładem wydawnictwa Driada. Wyda ono także dalsze części serii.

 

Piętnastoletnia Emilia rysuje chłopaka z turkusowymi oczami, a następnego dnia spotyka go w szkole. Gdzie jest granica między snem a rzeczywistością, między marzeniem a koszmarem? I jak to jest odkryć w sobie niewytłumaczalne zdolności nadprzyrodzone?
Nanna Foss zaprasza do intrygującego świata w klimacie nawiązującym do science fiction. Leonidy to pierwsza część serii Spektrum, w której przyjaźń, miłość i życiowe wybory splatają się w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Bo właśnie tutaj podróż w czasie staje się możliwa.

Nanna Foss urodziła się w 1985 roku. Jest absolwentką dziennikarstwa oraz języka duńskiego. Pracuje jako wykładowca w Young Hopeful Authors i w Szkole Pisarzy dla Młodzieży w Odsherred. Od dzieciństwa pragnęła zostać pisarką.

Reklamy