Kontynuacja „Skrytobójcy Błazna”

wyprawa błaznaWydawnictwo MAG zapowiedziało premierę nowej powieści Robin Hobb na siedemnastego stycznia. Autorka cyklów Skrytobójca i Złotoskóry mistrzowsko kontynuuje historię poznaną przez czytelnika w Skrytobójcy Błazna. Wyprawa błazna skrywa wiele mrocznych tajemnic, zawiera niespodziewane zwroty akcji oraz odbiera Bastardowi wszelką nadzieję, pogrążając jego świat w mroku.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem powieści:

 

Dawno, dawno temu, Bastard i Błazen zmienili losy świata, doprowadzając do odrodzenia magii smoków i zapewniając sukcesję rodu Przezornych, a co za tym idzie – stabilność losów królestwa. Tak im się przynajmniej zdawało. Tymczasem Błaznowi grozi śmierć z rąk okrutnych istot o bladej skórze, które chcą rządzić światem, a plany dominacji opierają na panowaniu nad siłami, jakimi zapewne dysponuje córka Bastarda.

Z jednej strony umierający Błazen, z drugiej intrygi na królewskim dworze, w które Bastard został uwikłany wbrew woli… Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do tragedii: prześladowcy dawnego trefnisia porwali Pszczołę, by wykorzystać ją w roli, jaką planowali dla Błazna: jako potężną broń.

Bastard Rycerski Przezorny nie jest jednak bezbronny. Starożytna magia nadal płynie w jego żyłach i choć z upływem lat nieco stracił wprawę w fachu skrytobójcy, to przecież go nie zapomniał.

Teraz w równej mierze wrogowie i przyjaciele dowiedzą się, że nie istnieje nikt groźniejszy od mężczyzny, który nie ma już nic do stracenia.

Reklamy