Ukryci pod wodą

2802W listopadzie nakładem wydawnictwa Non Stop Comics ukazał się komiks z serii Głębia (w oryginale: Low). Tom pierwszy nosi tytuł Iluzja nadziei i opowiada historię ludzkości, która ukryła się głęboko pod wodą, aby przeżyć na Ziemi. Album w miękkiej oprawie liczy 144 strony. Jest dostępny między innymi na stronie wydawnictwa.

Wydawcą oryginału jest Image Comics. Za scenariusz odpowiada Rick Remander, a tłumaczenia na język polski dokonał Bartosz Czartoryski.

Poniżej przeczytacie zarys fabuły:

Tysiące lat temu ludzie uciekli z powierzchni Ziemi w bezdenną głębię mrocznych oceanów. Ukryci przed promieniowaniem bezlitosnego Słońca próbowali przeciwdziałać swemu wymarciu, wysyłając w kosmos sondy, które miały za zadanie znaleźć wśród gwiazd nowy dom dla ludzkiej rasy. Wiele pokoleń później jedna rodzina pogrąży się w konfl ikcie, który doprowadzi do ostatniego wyścigu mającego na celu ocalenie ludzkości ze świata pozbawionego nadziei. Rick Remander (Black Science) i Greg Tocchini (Last Days of America Crime) stworzyli historię o ostatniej godzinie ludzkiej rasy, pogrążonej w zimnych i śmiertelnie mrocznych morskich głębinach…

Reklamy